Rehemaa: Lepitusmenetlus jätkub

Tervishoiutöötajate toetusstreik ITK patoloogikumis. Katrin Rehemaa enda loodud streigiplakatiga.
Tervishoiutöötajate toetusstreik ITK patoloogikumis. Katrin Rehemaa enda loodud ...

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa sõnul jätkub lepitusmenetlus 29. septembril.

Rehemaa sõnul lepitusmenetlus jätkub. "Lepitaja kutsus pooled 29. septembriks uuele lepituskoosolekule, kuid pakkumist pole me temalt endiselt saanud. Ilma konkreetse ettepanekuta ei ole millegi üle läbi rääkida. Olen endiselt seda meelt, et kokkulepet ilma kompromissideta ei sünni, nendeks peavad valmis olema kõik asjaosalised. Praegu aga on tervishoius kõigi probleemide lahenduste aluseks rahastamist puudutavad poliitilised otsused. Nii et pall on valitsuse käes."

Küsimusele, kui palju peaks palk tõusma, et arstid välismaale ei läheks, vastas Rehemaa, et sellele pole lihtsat vastust. "Noored tahavad kindlust, et tervishoiusüsteem on midagi püsivat ja arenevat, kus neid vajatakse. Praegu sellist tunnet ei ole. Ainult palganumber ei määra. Väga olulised on ka koormus, töökorraldus, puhkus, koolitus ehk kõik see, millest haiglate liit üldse ei taha rääkida. Aga seni pakutud kolmekümnest sendist tunnis kahtlemata ei piisa."

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.