Suurimad haiglad saavad uue kuue

Hiiu 44
Praegusse PERHi onkoloogiakliiniku majja kolib 6-7 aasta pärast...

Mõlemad piirkondlikud haiglad, PERH ja TÜK, saadavad järgmised kuus-seitse aastat ehituse ja seniste haiglahoonete uuendamise tähe all.

Olgugi, et Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku teise ehitusjärgu kolimisperiood just lõppes, käib praegu ettevalmistustöö meditsiinilinnaku järgmise etapi ehitamiseks, kirjutab Kliinikumi Leht.

Ehituse kolmanda järgu eesmärk on ehitada lastekliinik, kõrvakliinik ja päevakirurgiakeskus.

Uus lastekliiniku hoone (H1-korpus) hakkab paiknema H-korpuse jätkuna erakorralise meditsiini osakonna praeguse parkla asemel. Erakorralise meditsiini osakonna parkla kavandatakse maa alla.

Teine uus hoone on planeeritud praeguse C-korpuse asemele ning uue ehitamiseks tuleb vana hoonetiib lammutada. Tulevasse C-korpusesse rajatakse uus päevakirurgiakeskus ja kõrvakliinik, samuti hakatakse seal ravima näoja lõualuudekirurgia eriala patsiente.

Kliinikumi projektijuhi Toomas Kivastiku sõnul on tööprotsess ettevalmistavas faasis.

"Täpsemalt toimub praegu uue ehitusjärgu detailplaneeringu menetlemine. Muuhulgas toimub ka paralleelselt funktsionaalse arengukava täiendamine kolmanda ehitusjärgu jaoks ning Euroopa struktuurifondidest finantseerimistaotluse koostamine," selgitab Kivastik.

 Kolmas ehitusjärk annab Maarjamõisa meditsiinilinnakule juurde 25 000 m2 brutopinda (teise järgu maht oli ligikaudu 40 000 m2).

"Kui detailplaneeringu kooskõlastamise, kehtestamise ning funktsionaalse arengukava täiendamisega jõutakse ühele poole, algab projekteerija leidmise protsess. Meditsiinilinnaku kolmas ehitusjärk peaks valmima esialgsete plaanide kohaselt aastaks 2022," lisab Kivastik.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhatuse liige Sven Kruup ütleb haigla ajakirjas, et 2/3 PERHi korpuste pindalast vajab lähiaastatel kapitaalset ümberehitamist, sest hoonestu on vananenud.

Järgmise viie aasta plaanis on kaks megaprojekti, jätkab Kruup. Haigla Mustamäe hoone taha rajatakse uus korpus (12 500 m2), kus saavad kodu osakonnad, mis vajavad kõrgendatud hoonetehnikat – kontrollitud kliimat, veepuhastussüsteeme, üle- või alarõhku jne. Sinna kolivad hematoloogia, onkoloogia, nefroloogia ja patoloogia osakonnad. Samuti erinõudeid vajavad laborid.

Kruup jätkab, et hoone seisukorra poolest on kõige viletsamas seisus praegu Paldsiki mnt asuv psühhiaatrikliinik, mis saab uue asupaiga praeguses onkoloogiahoones Hiiu 44. Hiiu tänava hoone renoveeritakse eelnevalt ja peaks valmima 2023. aastaks.

"Jah, need asjad võtavad nii kaua aega ja ka meie inimestele on see algul üllatav. Pole midagi teha, isegi nii hästi kokkutöötanud projektimeeskonna puhul nagu meil, kulub minimaalselt 6–7 aastat taolise suure projekti elluviimiseks," selgitab Kruup.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.