Galerii: Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve üksuse 50. juubel

Õppetöö TTK Kohtla-Järve üksuses aastakümneid tagasi.
Õppetöö TTK Kohtla-Järve üksuses aastakümneid tagasi.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksus funktsioneeris kuni 2006. aastani kui Kohtla-Järve Meditsiinikool, mis avas oma uksed 1966. aastal ja 2016. aasta oktoobrikuu 14. päeval pühitseb oma 50 aasta juubelit konverentsiga „Piiridega või piirideta tervishoius?“

Muutunud on ajad, muutunud on nimetused, aga jäi ja anti edasi käest kätte kui teatepulka, kõige tähtsamat – kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistide ettevalmistust. Selle raske ja ülla ülesandega sai pedagoogide kollektiiv alati au ja väärikusega hakkama ja tänu sellele on meie kõrgkool silmapaistev ja lugupeetud õppeasutus Ida-Virumaal. Meie lõpetajad, keda on välja lastud 50 aasta jooksul mitte vähe, töötavad kõigis Eesti tervishoiuasutustes ja ka väljaspool Eestit.

50 aastat – see on auväärne ja lugupeetud iga ja mitte ainult inimese jaoks kuid ka õppeasutuse jaoks. Meie kõrgkool on üks kolmest Ida-Virumaal, aga vaid meie kõrgkoolis on võimalik saada nii kutseharidus kui ka kõrgharidus töötamiseks tervishoiu valdkonnas. Valmistame ette spetsialiste õe erialal ja hooldusõe erialal.

Kõrgkooli õppekavasid iseloomustab teaduspõhisus, kaasaegsus, patsiendikesksus, avatus. Õppekava aitab kujundada üliõpilastes professionaalseid väärtusi, rõhutades tähelepaneliku, hooliva ja austava suhtumise tähtsust patsientidesse ja klientidesse, samuti koostööpartneritesse. Teoreetilised teadmised ja praktilised oskused on väga tihedalt omavahel integreeritud ja aitavad kaasa õpitulemuste saavutamisele õppekava raames.

Teooriatunnid toimuvad kaasaegsetes auditooriumites, mis on varustatud kaasaegse tehnikaga, internetiga ja WIFIga. Õppe eesmärkide saavutamiseks on üliõpilastel kasutada kõrgkooli raamatukogu, mis on varustatud teaduskirjandusega ja samuti on olemas ligipääs teaduslikele andmebaasidele.

Oma praktilisi oskusi harjutavad meie üliõpilased hästivarustatud toimingute kabinettides, mis on varustatud kaasaegsete simulatsiooni vahenditega. Nendes ruumides on võimalik ohutult lahendada mitmesuguseid ettemängitud stsenaariumeid, millega võivad üliõpilased haiglas ja teistes tervishoiu asutustes praktikal olles kokku puutuda.

Kogu  eksisteerimise aja jooksul on meie kõrgkool pakkunud oma teadmisi ja oskusi ka avalikkusele, erinevatele eagruppidele Ida-Viru maakonnas ja ka maakonnast välja poole. Tudengid ja õppejõud viivad läbi mitmesuguseid üritusi: tervisepäevi, loenguid erinevatel tervist puudutavatel teemadel.

Lisaks sellele on kujunenud meeldiv koostöö erinevate asutustega – politsei- ja piirivalveametiga, päästeametiga, Punase Ristiga, Ida-Viru Keskhaiglaga, kaitseväega kellega koos viiakse läbi erinevaid üritusi. Iga aastaga on ürituste arv tõusnud, see on meie jaoks väga tähtis see tähendab, et meid usaldatakse ja elanikel on tekkinud huvi tervislike eluviiside ja oma tervise vastu.

Kooli pedagoogid ja üliõpilased viivad neid üritusi läbi vabatahtlikult ja tasuta. Meie tegevusi hinnati 2016 aastal, Ida-Viru maavanem ja tervisenõukogu andsid koolile üle tänukirja ja "Aasta tervisedendaja 2015" tiitli.

Täna, sellel tähtsal päeval, tänuga meenutame kõrgkooli esimesi direktoreid, kes andsid suure panuse õenduse arengusse ja õendushariduse säilimisse Ida-Virumaal:

1966-1975 Anatoli Sivenkov- Kohtla-Järve Meditsiinikooli direktor

1975-1976 Vladimir Petrov- Kohtla-Järve Meditsiinikooli direktor

1976-1989 Valentina Kassatkina- Kohtla-Järve Meditsiinikooli direktor

1989-2003 Sergei Tšerkassov- Kohtla-Järve Meditsiinikooli direktor

2003-2006 Erika Kruup- Kohtla-Järve Meditsiinikooli direktor kt.

2006- … Ülle Ernits- Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor

Loomulikult tahame tänada ka kõiki partnereid kellega oleme teinud aastate jooksul koostööd!

Kokku on aastate jooksul (1966 -2016) meie õppeasutuse lõpetanud:

3449 õde

28 velskrit

192 hooldusõde

125 põetajat

122 sotsiaalhooldustöötajat

410 hooldustöötajat

22 ämmaemandat

17 õde spetsialisti terviseõenduses

Galerii

Lisa kommentaar

  • Olesja Zeel
    Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuse õppejõud

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.