Digiteemad koondatakse uude riigiasutusse

Asekantsler Ain Aaviksoo.
Asekantsler Ain Aaviksoo.

Sotsiaalministeerium tahab kõik infosüsteemidega seotud inimesed ja ettevõtmised koondada ühte asutusse ja seetõttu suletakse E-tervise SA ja sealsed töötajad saavad koondamisteate.

E-tervise SA juhatuse liige Margus Auväärt selgitas, et inimesed ei pea muutuste pärast kartma, kuna plaanis on luua uus riigile kuuluv asutus, mis hakkaks koondama kõiki digiteemadega ja infotehnoloogiaga seotud tegevusi. "Inimesi on meil just täpselt niipalju kui on, ja neid on vaja," lisas ta.

Auväärt ei olnud ajapuudusel valmis vastama küsimusele, miks ei võinud neid kokku tuua juba olemasoleva E-tervise SA juurde. Uue asutuse nimi on tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK).

E-tervise SA kodulehe andmetel on seal 37 töötajat, neist osa ei tööta asutuses täiskoormusega. Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkonna osakonnas, mida juhib asekantsler Ain Aaviksoo, on üle 40 inimese tööl.

Sotsiaalministeerium asutab TEHIK-u, kuhu alates 1. jaanuarist 2017 tuuakse kokku valitsemisala info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teenused. Keskus moodustatakse ministeeriumi e-valdkonna ja Eesti E-tervise SA rollide liitmisega, järk-järgult liituvad keskusega ka haldusala asutuste IKT-üksused.

„Keskuse ülesanne on tagada riiklike ülesannete paindlik, eesmärgipärane ja tulemuslik täitmine,“ ütles Aaviksoo. „Praeguse killustunud olukorra asemel vajame nii e-tervise kui ka sotsiaal- ja töövaldkondade e-teenuste arendamiseks kindlat ja ühtse vastutusega juhtivat keskust.“

Ta tõi välja, et ETSA nõukogus on praegu esindatud palju erinevaid tervishoiuteenuse osutajaid, mis toob endaga sageli kaasa ohu huvide konfliktiks ja piirab asutuse tulemuslikkust. Nüüd on järgmise etapi e-teenuste arendamiseks vaja uut lähenemist, kus igal osapoolel peab olema selge roll ja vastutus, lisas ta.

Käskkirja ja uue asutuse põhikirjaga saab tutvuda siin.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.