Uusi tervisekeskuseid plaanivad tervishoiuasutused möönavad, et praegu valitseb teadmatus rahastuse suhtes.

- LTKHle kuuluvast Mustamäe polikliinikust on praegu järel vaid rusud.
- Foto: Terje Lepp
Punasele tänavale ligi 5 miljonit eurot maksma minevat tervisekeskust planeeriv Medicum võib saada toetust kuni 2,8 miljonit eurot. Puudujääv 2,2 miljonit plaanitakse Medicumi nõukogu esimehe Kalev Karu sõnul katta nii laenu kui ka omavahenditega. “Hetkel valitseb aga teadmatus tervisekeskuse tegevuse võimaliku rahastuse suuruse suhtes haigekassa poolt ja seega ei saa hetkel ka öelda, millises proportsioonis ja kui pikaks ajaks tahaksime laenu võtta,” ütles Karu ja lisas, et pangasuhetes nad suuri probleeme ei prognoosi.
Seotud lood
Isegi kui (pere)arsti ettevõttel on läinud korda võita euroraha abil tervisekeskuse rajamise õigus, võib ta seista silmitsi ülejõu käiva laenukohustusega omaosaluse katmiseks.
Tervisekeskuste kaasajastamise esimene voor lõppes selle aasta sügisel, kuid kuna 20 miljonit euro jäi veel jagamata ning näiteks Jõgevalt, Võrust, Maardust ning Vändrast ei laekunud ühtegi avaldust, siis on oodata ka teist vooru.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.