TÜK vallandas Savisaare haiguslugu vaadanud töötaja

Professor Peep Talving ja tema kevadine patsient Keskerakonna esimees Edgar savisaar.
Professor Peep Talving ja tema kevadine patsient Keskerakonna esimees Edgar...

Möödunud aasta märtsis Tartu ülikooli kliinikumis ravil olnud Edgar Savisaare haigusloo avasid kolm kliinikumi töötajat, kellest kaks pääsesid noomitusega, kuid üks vallandati.

Savisaare andmetes nuhkijateni jõuti tavapärase kontrolli käigus, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kui ravil on viibinud mõni kuulsam inimene või ka haigla enda töötaja, on Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liikme Mart Einasto kinnitusel tavaks kontrollida, kas tema andmeid on vaadanud ainult asjassepuutuvad inimesed.

Einasto sõnul algatati näiteks sisejuurdlus, kui meediasse jõudis info rulluiskudega sõites end vigastanud toonase peaministri Andrus Ansipi kohta, kuiud toona selgus, et tegelikult oli info saatnud hoopis teine ooteruumis olnud patsient.

Einasto kinnitusel oleneb nuhkimisjuhtumite järel tehtav otsus paljuski sellest, kuidas süüdlased ise probleemi suhtuvad ehk kui uudishimutseja palub vabandust, lepitakse ka noomitusega.

"On olnud ka selliseid, kes on käitunud bravuurikalt ega ole oma viga tunnistanud, ja mõnel korral on tulnud inimesi lahti lasta,” nentis Einasto.

Einasto sõnul on andmetega tutvujate kontrollimine nende püha kohus, sest tegeletakse delikaatsete isikuandmetega, mille kohta kehtivad ranged reeglid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.