Ravimiamet: huvilisi netiapteekide loomiseks on

Ravimiameti inspektsiooniosakonna juhataja Liis Prii kinnitas, et mitu ettevõtet on nende arutanud kaugmüügi tingimusi, mistõttu võib eeldada, et huvi asja vastu on Eestis olemas.

Praegu on Eestis üks tegutsev netiapteek. Luba taotles varasemalt ka Valga Apteek OÜ. On need kaks apteeki viimase kolme aasta jooksul olnud ainsad, kes netiapteegi luba on taotlenud ravimiametilt?

Tegevusloale ravimite kaugmüügi õiguse lisamiseks on lisaks Apotheka Järve Keskuse Apteegile taotluse esitanud veel kaks apteeki (üks neist nimetatud Valga Apteek). Mõlemad taotlejad võtsid taotluse enne otsuse tegemist tagasi.

Põhjuseks olid tehnilised takistused, mille kõrvaldamine osutus töömahukaks. Teine taotlus esitati 2016. aastal ja ehk esitatakse see uuesti, kui ollakse selleks valmis.

Kas ja mitu n-ö isehakanud veebiapteeki on ravimiamet olnud sunnitud sulgema viimastel aastatel?

Eestis ei ole tuvastatud ebaseaduslikku veebiapteeki. Küll aga on esinenud veebilehti, millel muuhulgas pakutakse müügiks konkreetset ravimit või gruppi ravimeid, nt potentsiravimeid.

Kuna tegemist on ebaseadusliku majandustegevusega tervishoiuteenusega seotud tegevusalal, siis on ravimiamet esitanud prokuratuurile avalduse menetluse alustamiseks – sel aastal viiel korral, menetlused käivad.

Kas mujal ELi riikides on veebipõhiseid apteeke rohkem kui meil?

Sellist üldist teavet riikide kohta meil ei ole. Iga riigi pädev asutus avaldab oma veebilehel apteegid, millel on ravimite kaugmüügi õigus. Euroopa Liidus on riike, kus on üksikud veebiapteegid, nt Leedus on kaks, ja riike, kus neid on märkimisväärsel hulgal, nt Suurbritannia.

Mis põhjusel teie hinnangul Eestis hetkel ainult üks netiapteek tegutseb? On tingimused meil ehk karmimad kui mujal ELis?

Liikmesriigiti võivad nõuded veebiapteekidele erineda, sõltuvalt sellest, kas müüa lubatakse vaid käsimüügiravimeid või ka retseptiravimeid, nagu Eestis. Mitu ettevõtet on meiega arutanud kaugmüügi tingimusi, mistõttu eeldame, et huvi neid juurde teha on.

Seega loodame, et edaspidi lisandub ravimite kaugmüügiga tegelevaid apteeke.

Artikkel asub täismahus 8. detsembri Meditsiiniuudiste paberlehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.