Alere protrombiini aja määramise süsteem kaob turult

Alere San Diego Inc andis teada, et eemaldab turult Alere INRatio /INRatio 2 PT/INR protrombiini aja määramise süsteemi.
Alere San Diego Inc andis teada, et eemaldab turult Alere INRatio /INRatio 2...

USAs tegutsev seadmetootja Alere San Diego Inc andis terviseametile teada, et eemaldab turult Alere INRatio /INRatio 2 PT/INR protrombiini aja määramise süsteemi.

See hõlmab nii monitore kui ka testribasid. Antud süsteemi kasutatakse protrombiini aja kvantitatiivseks mõõtmiseks värskest kapillaarverest. Süsteemi abil saab jälgida varfariini kasutajate vere hüübimisaega.

Seadme turult eemaldamise põhjus on laboratoorsetest tulemustest madalamate tulemuste esinemine, mida ei õnnestunud parandada. Seega otsustas tootja juba turul olevad seadmed tagasi kutsuda ning antud seadmete edaspidise tootmise lõpetada.

Alere soovitab vere hüübimisaja testimiseks niipea kui võimalik minna üle alternatiivmeetodile ja valida kas laboratoorsed analüüsid või teise tootja süsteemid.

Täpsem info on toodud tootja ohutusteatises tervishoiuteenuse osutajalepatsiendile.

Kui patsient on antud süsteemi kasutaja, siis kontakteerub seadme müüja temaga suure tõenäosusega lähiajal. Täiendavate küsimuste korral soovitab terviseamet pöörduda edasimüüja või terviseameti meditsiiniseadmete osakonna poole.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.