Märt Kõlli: uued ületöö koefitsiendid muutuvkulusid ei kata

Märt Kõlli.
Märt Kõlli.

Kuressaare haigla juht Märt Kõlli ütles, et uued ületöö koefitsiendid haiglate muutuvkulusid ei kata ja raviasutused on pigem motiveeritud täiendavaid teenuseid mitte osutama.

Kõlli sõnul on Kuressaare haigla ainus eesmärk patsientidele kvaliteetse tervishoiuteenuse osutamine ja kõik muud alameesmärgid on sellega võrreldes pigem ebaolulised.

Ta rääkis, et nn ületöö koefitsient võimaldab teenuseid osutada ka olukorras, kus haigekassa lepinguga tagatud mahtudes on patsientidele raviteenuseid osutatud. "Ehk siis viimane puudutab eelkõige tänaste reeglite järgi poolaastate viimaseid kuid," lisas haigla juht. 

"Majandusõpikutes püstitatakse tihti küsimus, kuidas käituda juhul, kui tasakaalupunkt on saavutatud – kas müüa võimalusel alla omahinna või pigem hoiduda hinnamoonutustest," jätkas ta.

Igal sektoril on antud küsimuses erinevad strateegilised ja taktikalised lähenemised. Tervishoiusektoris on teenuseosutamine abivajajale primaarne, lisas Kõlli, kuid tingimustel, mis tagavad tasakaalupunkti saavutamisel muutuvkulude kaetuse.

"Paraku uued ületöö koefitsiendid muutuvkulusid ei kata, haiglad on pigem motiveeritud täiendavaid teenuseid mitte osutama, plaaniline töö lükatakse võimalusel järgnevasse perioodi, osakondade töö organiseeritakse vähemate ressurssidega jne," vihjas haigla juht.

Ta lisas, et ühiskonnale tervikuna võiksid majanduslikult põhjendatud ületöö koefitsiendid olla aga pigem kasulikud. "Patsientidele on tagatud enamas mahus teenust, haiglad saavad oma tööd paremini planeerida ja riigi jaoks võib kokkuvõtteks teenuse hind mõningal määral soodsamaks kujuneda," sõnas Kõlli.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.