Meditsiiniteaduste aasta õppejõud on Marko Murruste

Meditsiiniteaduste valdkonna aasta üppejüud Marko Murruste.
Meditsiiniteaduste valdkonna aasta üppejüud Marko Murruste.

Tudengid tõstavad 2015/2016 aasta tagasiside põhjal esile Tartu Ülikooli õppejõude, kelle õpetamisoskused on tudengeid enim inspireerinud. Meditsiiniteaduste valdkonnast sai aasta õppejõu auhinna kirurgia lektor Marko Murruste.

Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurme hinnangul on inimeste kiitmine hädavajalik ning õppejõudude tunnustamine seega inimlikult positiivne ja vajalik. „Lihtne on rääkida parandamist vajavatest asjadest ja probleemidest - ja muidugi vajalik ka, sest kuidas me muidu areneksime. Kui aga midagi on tehtud hästi ja seda tunnustatakse, siis annab see inimestele juurde motivatsiooni ja kindlustunnet,“ ütles Alunurm.

Samuti inspireerib õppejõudude tunnustamine ka tudengeid. „Säravad ideed ja mõttesähvatused sünnivad tihti inimeste omavahelisestest aruteludest ning õppejõul on sel viisil võimalik tudengeid suunata suuri tegusid tegema ja maailma muutma. Nende õppejõudude tunnustamine kandub seepärast lainena edasi ka üliõpilastesse, kes temast inspireeritud on,“ lisas Alunurm. Kolmandat korda antakse 2016. aastal välja ka aasta programmijuhi auhinnad tulemusliku programmi arendamise eest. Auhinna loomist 2014. aastal ajendas asjaolu, et õppekavaarendus on Tartu ülikooli üks prioriteete ning programmijuhtide panus ülikooli õppekvaliteedi tagamisel on väga suur.

Aasta programmijuhtidena tunnustatakse meditsiiniteaduste valdkonnast:

Jelena Sokk – bakalaureuse- ja magistriõppekavade „Füsioteraapia“ programmijuht, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut, sisehaiguste füsioteraapia lektor;
Anneli Uusküla – magistriõppekava „Rahvatervishoid“ programmijuht, peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut, epidemioloogia professor.

Lisaks tunnustatakse ka iga valdkonna kümmet parimat õppejõudu. 

Meditsiiniteaduste valdkonnast tunnustati (tähestiku järjekorras):
Marina Aunapuu, histoloogia dotsent;
Tõnis Karki, meditsiinilise mikrobioloogia dotsent;
Urmas Lepner, üldkirurgia dotsent;
Marika Masso, üldbioloogia assistent;
Marko Murruste, kirurgia lektor;
Ain Raal, farmakognoosia professor;
Joel Starkopf, anestesioloogia ja intensiivravi professor;
Innar Tõru, psühhiaatria dotsent;
Oivi Uibo, lastegastroenteroloogia dotsent;
Doris Vahtrik, skeleti-lihassüsteemi lektor.

Aasta õppejõud saavad endale mälestuseks erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi, mille autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinna märgile lisatakse rahaline preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses.

Auhinnad antakse üle tunnustamisüritusel 13. detsembril korporatsioon Rotalia saalis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.