Novembris registreeriti 22 HIV-nakatunut

25. novembri seisuga on Eestis diagnoositud 196 HIV-nakatunud isikut. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9459 inimesel, sealhulgas AIDS 489 inimesel.

HIV-nakkust registreeriti novembris kokku 22 juhtu, neist 13 Ida-Virumaal ja 7 Tallinnas, üks HIV-nakkus registreeriti nii Tartumaal kui ka Raplamaal.

Sellel aastal on kokku avastatud 199 viirusekandjat, neist 98 Tallinnas ja 78 Ida-Virumaal.

Vanuseliselt on kõige enam HI-viirust avastatud 30 - 34aastaste vanusegrupis, kokku 48 juhtu, vanusegrupis 35 - 39 eluaastat on sellel aastal avastatud 38 juhtu, kolmandal kohal on 35 registreeritud HI-viirusekandjaga vanusegrupp 25-29 eluaastat

Novembris registreeriti neli AIDSi juhtu, tegemist on 25 - 44 aastaste inimestega.

Peamine ülesanne on töö 30-40 aastaste inimestega

Eilsel ülemaailmsel AIDSi vastu võitlemise päeval rääkis Eesti Seksuaaltervise liidu juhatuse liige ja Seksuaaltervise Kliiniku juhataja naistearst Mairi Kaha, et HIV-epideemia peatamiseks oleks vaja võimalikult palju testimisvõimalusi – et kõik leiaksid endale sobiva viisi. Eriti oluline on Eesti riigi jaoks saada testime praegused 30-40aastased inimesed. 

„Kuna minu põhitöö on noortega, alla 24aastaste inimestega, siis minu jaoks on oluline, et HIV esmajuhtude diagnoosimine alla 20aastastel on langenud alla 20%. See tähendab, et noorte teadlikkuse tõstmisega oleme ära teinud päris tubli tööd. Riigil on suur ülesanne, kuidas jõuda 30-40aastaste inimesteni, et kuidas nad saada testima, et kindlaks teha nende HIV staatus, kuna viirus levib viimasel ajal rohkem just üle 30aastaste heteroseksuaalsete inimeste seas,“ Rääkis Kaha.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.