Füsioloogid meenutavad Peet-Henn Kingiseppa

Peet-Henn Kingisepp.
Peet-Henn Kingisepp.

Sel reedel, 9. detsembril kell 15.00 on kõik huvilised oodatud Biomeedikumi auditooriumisse 1024 kuulama Peet-Henn Kingisepa 80. sünniaastapäevale pühendatud ettekandeid.

Ligi nelikümmend aastat õpetas Peet-Henn Kingisepp (10.12.1936-31.01.2012) tulevastele arstidele ja proviisoritele inimorganismi talitluse põhitõdesid. 1984. aastal tema sulest ilmunud ”Inimese füsioloogia lühikursus” täienes iga paari aasta tagant ja muutus üheks enimloetud eestikeelseks õpikuks arstiteaduskonnas.

Sel reedel meenutavad dotsent Kingisepa elu ja tegevust bio- ja siirdemeditsiini instituudi juhataja professor Eero Vasar, füsioloogia dotsent Jana Kivastik, Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliiniku juhataja Rain Jõgi, emeriitprofessor Ants Nurmekivi, meditsiiniajaloo lektor Ken Kalling ja Peet-Henn Kingisepa tütar Leelo Kingisepp. Meenutustele järgneb arutelu kohvilauas.

Osalemissoovist palutakse teada anda hiljemalt homseks meiliaadressil Jana.Kivastik@ut.ee.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.