Meditsiinimõjutaja 2016 pingerida

Meditsiinimõjutaja valisid Meditsiiniuudiste lugejad anonüümse online küsitluse baasil novembri keskel.

1. Kuido Nõmm - TÜKi erakorralise meditsiini arst ja EMO juht; juunikuise "Padjaga tööle" aktsiooni eestvedaja.

2. Madis Veskimägi - tõsine maa sool, tervishoiusüsteemi parendamiseks hulga häid ideid välja käinud perearst Tõstamaalt. Oma töös äärmiselt süsteemne, tegus ja paljujõudev. Just tänu temale võib muutuda röntgenseade kasutamine perearstikabinetis lähitulevikus võimalikuks, mis seni on olnud keelatud tegevus.
3. Katrin Rehemaa - arstide liidu peasekretär - hoolitseb selle eest, et arstid Eestisse jääksid, väärikat palka saaksid ja ka koju puhkama jõuaksid. Sel aastal on seoses uue kollektiivleppe läbirääkimistega tema õiglustunne taas terav.
4. Jevgeni Ossinovski - terviseminister, kes on jäänud silma mõnestki eelmisest ministrist tegusamana, kel on oma alati arvamus, mida poliitikuna ka välja öelda ei pelga. Värskete uudiste valguses näib, et suudab ära hoida ka sotsiaalmaksu langetamise, mis viiks tervishoiust vähemalt 60 mln eurot.
5. Eero Merilind - terava sotsiaalse närviga perearst, kes päevakajalistel teemadel alati sõna sekka ütleb. Tunnustab igal aastal üht arsti tiitliga aasta arst, peab portaali arst.ee ja on sotsiaalmeedias algatanud palju teravaid arutelusid meditsiinipoliitika teemadel.
6. Tiina Kangro - ajakirjanik ja poliitik. On üle 20 aasta kajastanud ajakirjanikuna puuetega inimeste ja nende perekondade probleeme ning riigi sotsiaalpoliitikat puuetega inimeste suhtes. Viimati jäänud silma sõnavõttudega dementsuse ravi ja hoolduse kitsaskohtade teemal.
7. Märt Põlluveer - ITK EMO arst ja juht, toonud esile mitte ainult EMO kitsaskohti (ülerahvastatus, ülekoormus), vaid ka meditsiinisüsteemi puuduseid laiemalt.
8. Ruth Kalda - peremeditsiiniprofessor ja pereõdede koolitaja. Esimesed retseptiõiguslikud pereõed said "valmis" sellel aastal. Nüüd on neid registris juba üle poolesaja.
9. Ain Aaviksoo - sotsiaalministeeriumi asekantsler, kes toonud kaasa personaalmeditsiinis ja e-tervise arengutes uusi lootusi, on ümber korraldanud SA E-tervis ja asunud viimaks üle-eestilist digiregistratuuri tegema.
10. Tanel Ross - Eesti Haigekassa juhatuse esimees, meditsiini mõjutaja eelkõige haigekassa miinusega seoses ja samas ka lahenduste pakkujana.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.