Täna selgub parim HIV valdkonna digilahendus

Täna, 13. detsembril toimub HIV valdkonna digilahenduste konkursi HIVdigital finaalüritus, kus viie projekti seast valitakse välja võitjad.

Finaalis võistleb viis projekti: 
  • Livehiv projekti missioon on teha veebis kaasahaarav püsikampaania, et julgustada terveid täiskasvanud inimesi ennast regulaarselt testima ning positiivse vastuse korral suunata neid vajalike teenusteni. Kuna ravil olev HIV-positiivne elab tavalist igapäevaelu ja teisi ei nakata, näebki LiveHIV oma projekti põhipanust HIV nakatumise olulisel pidurdamisel heteroseksuaalses 35+ vanuserühmas.
  • DigiScreen B soovib automatiseerida HIV riskirühma leidmist. IT-lahendus aitab teiste haiguste kaudu välja selekteerida HIV riskirühma kuuluvad inimesed, et suunata nad võimalikult varakult testi tegema. Süsteem võtab aluseks HIV-ga koos esinevad haigused, nagu näiteks B ja C hepatiit, vöötohatis, seeninfektsioonid, korduvad kopsupõletikud, tuberkuloos jt ning aitab perearstil ja edaspidi ka teistel tervishoiutöötajatel teha valiku, kellele kiirtest teha.

  • Diagnostic Match on esmatasandi otsustustoe platvorm, mis aitab leida HIV+ patsiente läbi indikaatorhaiguste muutes HIV testimist täpsemaks.

  • hINF lahenduse eesmärk on mobiilirakendusega toetada raviplaani korrektselt järgivaid HIV-positiivseid patsiente, vähendades ambulatoorsete arstivisiitide vajadust, mis omakorda võimaldab probleemsematele ja uutele patsientidele rohkem tähelepanu pöörata. Mobiilirakenduse abil on võimalik endale leida ka kogemustega tugiisik.

  • BiipMe (by Aksify Solutions) on nutitelefonirakendus, mis säilitab HIV-positiivse inimese kõrge elukvaliteedi, hallates ja organiseerides kõiki elutähtsaid tegevusi.
HIVdigital on HIV valdkonna probleemidele keskenduv digilahenduste konkurss. Selle eesmärk on algatada arutelu innovatsioonivõimalustest HIV valdkonnas, innustada uuenduslike lahendusideede genereerimist ning toetada neist parimate arendamist töötavateks ja kasulikeks rakendusteks. Konkursi auhinnafond on kokku 100 000 eurot, millest finaalüritusel jagatakse kuni 70 000 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.