ITK eakad patsiendid said moodsad treeningvahendid

Ratast väntab kliiniku juht Eve Karmo.
Ratast väntab kliiniku juht Eve Karmo.

Ida-Tallinna Keskhaigla õendus- ja hooldusabikliinikus oli 19. detsembril põnev hommik – MyFitness ja G4S kinkisid eakatele kaasaegsed treeningvahendid.

Trenaþööride kliinikusse jõudmise lugu algas pea pool aastat tagasi, kui MyFitness otsustas oma treeningvahendeid uuendada ning otsis rakendust  väljavahetatavatele seadmetele. Mõte need just õendus-ja hooldusabikliinikusse viia saadi G4S-i rannavalve juhilt Henry Seemelilt, kes mitmel korral koos väljaõppel olevate rannavalvuritega kliinikus abiks on käinud ning eakate patsientide liikumisvajadust tähele pannud.

Ida-Tallinna Keskhaigla õendus- ja hooldusabikliiniku direktori Eve Karmo sõnul on saabunud treeningvahenditest patsientidele suur abi. „Korralike treeningvahendite hankimine on väga kallis ning käib kliinikul veel tänasel päeval üle jõu. Nüüd aga on meil paremad võimalused patsientide liikumisvajaduste tagamiseks,“ rõõmustas Eve Karmo.

Koostöös kliinikuga valiti välja vahendid, millest eakale inimesele kõige rohkem kasu oleks ning mis eelkõige liigeseid aktiivsena hoiavad. Detsembri teises pooles jõudsidki jooksulindid, ellipsid ja velotrenaþöörid kliinikusse oma uusi ülesandeid täitma.

Jooksulindid on suurepärased abivahendid kõndimiseks või sörkimiseks, ellipsid aga  annavad koormust kogu kehale ning eeldavad jäsemete koordineeritud koostööd. Velotrenaþöörid on kõige sobivamad just neile, kel istudes lihtsam jalgu liigutada.

„Pikemat aega voodiravil olles lähevad lihased nõrgaks. Me elame seepärast, et me liigume. Liikumine annab võimaluse täisväärtuslikult elada. Suurt füüsilist koormust ei peagi rakendama. Teeme näiteks akna lahti ja kõnnime,“ ütles G4S-i rannavalve juht Henry Seemel.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.