Uudised
Ainult tellijale

Saksa uuring: Kolmandik uutest ravimitest on ebavajalikud

Foto: Andras Kralla/ÄP

Saksamaal läbi viidud uuring näitas, et oluliselt aitas haiguste ravi parandada vaid kolmandik viimase viie aasta jooksul turule tulnud ravimitest, samas kui kolmandikul ei olnud ühtegi seniste ravimitega saavutamata mõju.

Saksamaa riiklike haigekassade ühendus uuris 129 uut ravimit, mis tulid Saksamaal turule 2012. aastast, vahendas Postimehe terviseportaal Deutsche Wellet.Selgus, et 44 uuritud ravimitest parandasid varasemate ravimitega võrreldes ravivõimalusi märgatavalt, 44 andsid parema ravi vaid osale patsientidest ja 41 ei pakkunud võrreldes varasemate ravimitega midagi uut.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee