Kümned hoolekandeasutused saavad rahasüsti

Enam kui 1300 psüühilise erivajadusega inimest saab edaspidi paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused.

Valitsus kinnitas investeeringute kava, millega anti roheline tuli kümnele erihoolekandeasutuste reorganiseerimise ja veel kümnele uute kogukondlike teenuskohtade loomise projektile.

„Psüühilise erivajadusega inimesed vajavad samuti iseseisvust ja selle tunnustamist, mille lahutamatu osa on haridus, võimetekohane töö ja võimalused huvitavalt aega veeta,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

„Selleks oleme erihoolekandes astumas suurt sammu edasi, et anda ka psüühilise erivajadusega inimestele võimalus olla kogukonna aktiivne liige, leida endale sobivat rakendust ja saada vajalikke teenuseid.“

Investeeringute kava järgi reorganiseeritakse üle Eesti 1111 senist teenuskohta ning luuakse 201 uut kogukondlikku teenuskohta neile, kes ei vaja ööpäevaringset hooldust. Pärast investeeringute kava kinnitamist peavad taotlejad esitama 6 kuu jooksul taotluse rahandusministeeriumile.

Projektidele eraldatakse 35,8 miljonit eurot Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendeid, millele lisandub 4,5 miljonit eurot omafinantseeringuna ja 3,6 miljonit eurot riikliku kaasfinantseeringuna.

Taotlusvoor seniste suurte  asutuste reorganiseerimiseks kuni 30-kohalisteks üksusteks ning uute kogukondlike teenuskohtade loomiseks toimus 11. maist 26. augustini 2016. Kokku esitati 36 taotlust 24 taotlejalt, sh 13 taotlust, kus üks osapool on kohalik omavalitsus või selle asutus. Projekte hindas valikukomisjon, kuhu kuulusid Eesti Puuetega Inimeste Koja, sotsiaalkindlustusameti, sotsiaalministeeriumi ja rahandusministeeriumi esindajad. Hinnati projektide mõju eesmärkide saavutamisele, põhjendusi, kuluefektiivsust ja taotleja suutlikkust kogu projekt ellu viia.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.