Täna lehes: Arstid ootavad pingsalt kollektiivlepet

Seekordse lehe luubiteema on kollektiivlepe. Ikka veel sõlmimata lepe pingestab niigi teravat vastasseisu tervishoius ja on pannud ootele mitmed olulised otsused, samuti palgateema.

Arvamused
Rakvere haigla juht Ain Suurkaev ütleb, et nad avavad uusi teenuseid kompenseerimaks haigekassa finantseerimise kitsaskohti ja laiendamaks oma tegevusi. 

Eesti Hambaarstide Liidu juht Marek Vink ütleb, et haigekassa hinnakiri ei vasta hambaraviasutuste reaalsetele kuludele, mistõttu pole hambaarstidel haigekassaga täiskasvanute hambaravi rahastamise lepinguid võimalik sõlmida. 

Uudised
Soodusravimite loetelust väljaarvamine tõi esmakordselt kaasa kohtuasja. 

Kiirabikorralduse muudatus Tallinnas on vähendanud pisut regionaalhaigla EMO koormust, kuid suurendas seda ITK ja LTKHs.

Kuigi regionaal- ja keskhaiglates on tasuliste teenuste abil võimalik end pikana tunduvas ravijärjekorras n-ö ettepoole osta, siis üldhaiglates tasulisi teenuseid praktiliselt pole või on mõnel üksikul erialal.

Persoon
Mullu 28. detsembril Tallinna kesklinnas Kosmose kino vastas avatud Valvekliiniku loomise idee sündis doktor Ingmar Lindströmi peas juba kümme aastat tagasi. 

Fookuses
HIV - Eesti Infektsioonhaiguste Seltsi arst Pilleriin Soodla sõnul ei pruugi haige diagnoosini kohe jõuda. Alates sellest aastast on perearstidel võimalik HIV teste teha uuringufondi väliselt kõigile ravikindlustatutele. 

Vaktsineerimine
Juba tänavu algavad ettevalmistused riiklikuks HPV vastaseks vaktsineerimiseks selgitas Martin Kadai. Küsimustele vastavad TÜKi naistearst Lee Padrik ja LTKH infektsioonhaiguste arst Helen Mülle

Diabeet
Läbimurre diabeediravis: malaariaravimid aitavad luua insuliini tootvaid rakke.

Regeneratiivne side aitab diabeetilistel haavadel tavapärasest kiiremini paraneda.

Teatud rasvhapete tarbimine on seotud naistel II tüüpi diabeediga.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.