Arsti koduvisiit on jäänud üsna harvaks. Kuid see on vajalik juhul, kui haige seisund seda vajab, ta ei ole transporditav, vajalik on mõni arstlik protseduur ja puudub kiirabi näidustus, kirjutab koduvisiidist sotsiaalmeedias Madis Veskimägi.

- Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.
"Muidugi see ei ole mugavusteenus, nii nagu aastate eest kui patsient väitis- ilm on nii paha ja välja ei taha minna, kutsun arsti koju, lasen vererõhku mõõta ja retsepti kirjutada. Teen sarnaseid koduvisiite 3-4 x kuus, igaüks neist on eriline ja võiks ütelda ka armas. Videos tutvustan oma CRV seadme kasutamist patsiendi kodus, see ei ole kerge (vajalikke vidinaid on umbes 7), kuid saame kergemini langetada otsuseid edasise ravi osas," tutvustab Veskimägi.
Videot saab vaadata siit.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.