Pärnu haiglas alustavad õpinguid 30 õetudengit

Täna kell 12 toimub Pärnu haigla konverentsisaalis Tallinna tervishoiu kõrgkooli pidulik avaaktus 30le uuele, kõrgkooli õe põhiõppe õppekaval õpinguid alustavale üliõpilasele.

Avaaktusel tähistab kõrgkool SA Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liiduga 10-aastase järjepideva õppekoostöö täitumist.

Varasemalt on kõrgkool Pärnu haiglas viinud läbi tasemeõpet eelnevat kutseharidust omavatele õdedele, esimene vastuvõtt õe põhiõppe õppekavale toimus 2014. aasta suvel. Tänavu talvel alustab haiglas õpingutega juba teine õe põhiõppe õpperühm, kuhu võeti vastu 30 uut üliõpilast.

Pärnu haigla annab õe õppeks vajaliku sisustusega auditooriumi ja praktikumide ruumid, õppetöö läbiviimise ja korraldamise eest vastutab kõrgkool. Kogu õpe toimub samadel alustel ja mahus ning viiakse ellu kõrgkooli õppejõudude poolt nii nagu kõrgkooli põhistruktuuriüksustes - Tallinnas ja Kohtla-Järvel.

"Kõrgkoolil on regionaalse õppe korraldamise kogemus alates 2002. aastast, mil alustasime tolleaegses Kohtla-Järve Meditsiinikoolis õdede tasemeõpet. Peame regionaalset tegutsemist oluliseks – õppe viimine õppijale lähedale ja tööandja juurde teenib tervishoiuteenuse kvaliteeti ja õpimotivatsiooni. Pärnu Haigla suhtumine ja toetus on hindamatu väärtus," ütles Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektor Ülle Ernits.

Tallinna tervishoiu kõrgkool on üks kahest Eesti tervishoiu kõrgkoolist, mille missioon on koolitada innovaatiliselt ja kriitiliselt mõtlevaid tervisevaldkonna töötajaid. Kõrgkooli visioon on olla pidevalt arenev, siseriiklikult ja rahvusvaheliselt võrgustunud, kus sise- ja välispartneritega koostöös ning õppijaid kaasates lahendatakse aktuaalseid probleeme.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.