Kardioloogias teenuste loetelu 15 aastat uuendamata

Kardioloogide seltsi juht Peep Laanmets
Kardioloogide seltsi juht Peep Laanmets

Eesti Kardioloogide Seltsi juht Peep Laanmets möönab, et erialal on tervishoiuteenuste loetelu uuendamata juba vähemalt 15 aastat.

Hetkel on probleem selles, jätkab seltsi juht, et haigekassa rakendatav hinnakirjastamise valem ei ole kulu- , vaid teenuspõhine. Teenuspõhine hinnastamine ei arvesta adekvaatselt töötasusid.

“See viiakse läbi tagurpidi – arvestatakse, kui palju on raha ja kui palju protseduure on soov osta ning tehakse jagamistehe reaalseid kulusid suuresti ignoreerides,” räägib Laanmets.

Teenuste loetelus on kõikide protseduuride puhul arvestatud kollektiivlepingus kokkulepitud arsti miinimumtasudega. “Ei ole õige, et aastaid subspetsialiteeti omandanud tippspetsialisti töötasu on kollektiivleppes miinimum,” rõhutab Laanmets.

Kardioloogide seltsi juht ütleb, et nende teada ei ole haigekassa astunud veel samme, et lisada teenuste loetellu ka seni täiesti rahastamata valveringid. Nende hulgas on ka poleemikat tekitanud 24/7 invasiivkardioloogia valvering. “Ehk siis tööajaväline kaasaegse infarktiravi pakkumine on pandud täies mahus tervishoiuteenuse pakkujate õlule,” ütleb ta.

Laanemets lisab, et mitu uut teenust, mille taotlus on sisse antud juba 2010, omavad kõrgemat võimalikku tõenduspõhisust. Seda kõike arvestades ei ole ta optimistlik, et kardioloogia erialal jõutakse teenuste loetelu kaasajastamisega lähiajal lõpule.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.