Rehemaa: Meile on oluline, et meie ettepanekutega arvestatakse

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.
Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa suhtub haigekassa tänasesse nõukogu otsusesse positiivselt.

"Kõige parem lahendus oleks muidugi olnud, kui need palgakomponendid oleks täna ära kinnitatud, aga eelkokkuleppe sisu aktsepteeriti, kokkulepitud rahasumma jäi paika ja ei tulnud ka mingeid muid variante, et kuidagi teisel viisil neid palgakomponente muuta," rääkis Katrin Rehemaa.

Leppe allkirjastamine on arstide liidu poolt kinni eelkõige selles, mis saab märtsi alguses, kui sotsiaalministeerium viib valitsusse ettepanekud tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuseks.

Rehemaas sõnul tahavad arstide esindajad plaanitava lisaraha paigutamises kindlasti kaasa rääkida. "Meile on oluline, et meie ettepanekutega arvestatakse ja haiglaravi jamad tuleb ära lahendada," võttis Rehemaa kokku.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse kinnitas, et ministeerium on juba teinud ettepaneku kokkusaamiseks, et arutada kollektiivleppe juurde planeeritud ühisdeklaratsiooni. "Praegu täpsustame kohtumise aega," lisas ta.

Haigekassa nõukogu tervishoiutöötajate palgatõusu jaoks plaanitud 23,6 miljoni euro saatust tänasel istungil ei otsustanud, ilmselt tehakse otsus kuu pärast järgmisel istungil.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.