Enn Raadik: Sulel on põhjust peeglisse vaadata küll

Pärnu haigla juht Urmas Sule
Pärnu haigla juht Urmas Sule

Pärnu haigla nõukogu otsustas päevavalgele tulnud süüdistusi Pärnu haigla juhatuse esimehe suhtes rohkem uurida. "Otsustasime ajalehes avaldatud fakte kontrollida ja moodustame töögrupi. Ja töögrupp teeb selle töö ära 27. veebruariks," selgitas Pärnu haigla nõukogu esimees Enn Raadik Meditsiiniuudistele.

Uurimisraport märtsi alguseks veel päris valmis ei ole, kuid Enn Raadik andis Postimehele siiski väikse intervjuu.

- Ma saan aru, et töörühma uurimisraport pole veel päris valmis?

See on kohe-kohe valmis. Eeltöö on tehtud ja praegu käib vormistamine. Meil on töörühmas ka inimesi Tallinnast ja seetõttu on kokkusaamisega olnud natuke probleeme. Kuid 8. märtsiks tulevad kõik materjalid, nagu lubatud. Täna kahjuks väga veel kommentaare anda ei saa.

-Kas selle analüüsi tulemused saavad ka avalikuks?

Ilmselt küll, me päris salajasi dokumente ei tee. Oleme ka arutlenud selle üle, kas avalikustame töörühma töö tulemuse või haigla nõukogu lõppraporti. Midagi kindlasti avalikustame täies ulatuses. Praegu on töörühm analüüsinud kilode kaupa materjale.

-Kas töörühm uuris ainult Postimehes seni ilmunud informatsiooni paikapidavust või on töö käigus leitud veel huviväärset?

Kerkib ka muid küsimusi, oleme vaadanud üle kõik – riigihangete korrad, lepingute allkirjastamise korrad, juhatuse protokollid. Oleme vaadanud selliseid asju, millel on seos Postimehes ilmunu kontrollimisega.

-Kuidas on ikkagi võimalik, et erapooletut uurimist läbi viiva töörühma üks liige on uuritava ehk Pärnu haigla juhatuse esimehe Urmas Sule otsene alluv, haigla kantselei juhataja Ene Mironenkov?

Tema on auditikomitee liige ja see inimene, kes saab tuua meie komisjonile väga kiiresti kõiki materjale. Toimetame kõik praegu oma põhitöö kõrvalt ja meil on ka muid ülesandeid. Kui me peaks käima neid dokumente kogu aeg ei tea kellelt otsimas ja toomas, oleks selle töö tegemine paari nädalaga täiesti võimatu.

-Sain ma teist õigesti aru, et uurimise käigus nähtu hulgas on piisavalt sellist materjali, mille osas on Pärnu haigla juhatuse esimehel Urmas Sulel põhjust peeglisse vaadata?

 

Absoluutselt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.