• 08.03.17, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Luik: lepe on võimalik, kui tuleb ka ühisdeklaratsioon

Meditsiiniuudiste küsimusele, kui reaalne on selle kuu keskpaigaks kollektiivleppe allkirjastamine, vastas Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik.
Luik: lepe on võimalik, kui tuleb ka ühisdeklaratsioon
  • Foto: Delfi
Iivi Luik: "Tervishoiu rahastamise probleeme on läbirääkimistel tõstatatud juba üle 10 aasta. Kahjuks ei ole lahendusi tänaseni leitud. Võrreldes eelmiste aastatega on vähenenud patsientidele teenuse kättesaadavus ja on vähendatud ka kiirabi rahastust. Tervishoiutöötajate jaoks on eelkõige oluline patsiendi heaolu ja õigeaegne vajalik abi. Me ei ole nõus saama töötasu tõusu patsientide arvelt. Kuu ajaga on põhimõtteliselt võimalik saada kollektiivleping, kui selle lisana loodav ühisdeklaratsioon sisaldab konkreetseid kokkuleppeid."

Seotud lood

Uudised
  • 02.03.17, 09:00
Valitsuse lubadused otsustavad streigi
Tervishoiutöötajate streigiotsus sõltub sellest, milliseid lahendusi pakub töö- ja terviseminister märtsis.
Uudised
  • 27.02.17, 09:00
Arvamus: Leping on parem kui streik
Lepitaja pakkumise tagasilükkamine oli kollektiivlepingu kõigi kuue osalise loogiline samm.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele