Marek Seer: nii agressiivseid juhtumeid ei meenu

Valga haigla juht Marek Seer.
Valga haigla juht Marek Seer.

Pühapäeval ründas Valga haigla töötajaid isolaatoris viibinud psühhiaatriapatsient, kes vigastas 12 inimest. Nii agressiivseid juhtumeid haiglajuht Marek Seer varasemalt ei tea olevat olnud.

"Eile õhtul kella 22-23 vahel ründas haigla töötajaid üks isolaatoris viibinud psühhiaatriapatsient. Tänu politsei sekkumisele saime selle patsiendi maha rahustada ja hospitaliseerida Tartu ülikooli kliinikumi," tegi Valga haigla juht Marek Seer lühikokkuvõtte pühapäeva õhtul toimunust. Rünnakus sai viga 12 isikut.

Kuidas see intsident täpselt aset leidis, selle selgitab välja uurimine. Uurimistulemustest teeb aga omad järeldused ka haigla.

"Kui me selle sündmuse enda jaoks suudame läbi mõelda ja rekonstrueerida ja selgub, et on tarvidus kasutusele võtta täiendavaid meetmeid, siis me seda kindlasti teeme," kinnitas Seer.

Haiglal on olemas agressiivse patsiendi käitumise ohujuhend ja siiani on selle järgi ka tegutsetud.

Agressiivsust tuleb ette

Agressiivseid patsiente üldiselt tuleb Seeri sõnul aeg-ajalt ikka ette. "Seda eelkõige selles mõttes, et patsient on tarvitanud erinevaid mõnuaineid, aga nii agressiivseid juhtumeid ei meenu," kinnitas Seer.

Nii massiivset rünnakujuhtumit aga Seer vähemalt enda juhiks olemise ajal ei mäleta olevat, samuti ei mäleta ka kolleegid, et minevikus taolist rünnakut oleks olnud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.