Haigekassa katsetab EMO hinnakirja

Alates 2016. aastast on tervishoiuteenuste loetellu lisatud erakorralise meditsiini (EM) teenused vastavalt patsientide triaažikategooriale.

Kuivõrd eelnevalt ei ole EM teenuseid hinnakirjas sisaldunud ning hinnakirja välja töötamise käigus tekkis mitmeid küsimusi, otsustati esialgu rakendada EMO hinnakirja kahe piirkondliku haigla jaoks (SA Põhja Eesti Regionaalhaigla ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum). Seda tehti arvestusega, et just neis haiglates on palju kriitilise terviseseisundiga patsiente ning tõenäoliselt kõige suurem variatsioon patsientide profiilis.

Haigekassa eriarstiabi paketi arenduse talituse juht Tiina Sats selgitas, et eesmärk oli piloteerida ja analüüsida, millised on EMO patsiendid või milline on EMO teenuste tegelik kasutus vastavalt triaazikategooriale,  millised on erinevused raviasutuste vahel ning seos perearstiabiga.  Teiste asutuste puhul makstakse jätkuvalt valmisolekutasu, samuti tasutakse õe triaaži, vastuvõttude ning täiendavate protseduuride ja uuringute teostamise eest.

Talituse juht jätkas, et lepingu kohaselt on tervishoiuteenuse osutaja on kohustatud esitama tasumiseks esmajärjekorras vältimatu abi osutamise raviarved, seejärel lepingumahu olemasolul muude teenuste raviarved. "Seega, järgides lepingut ei tohiks olla probleemi, et vältimatu abi raviarved tasutakse koefitsiendiga," sõnas Tiina Sats. "Kindlasti peab EMO-de suure koormusega tegelema, kuid meie hinnangul ei aitaks vaid koefitsiendi kaotamine probleeme lahendada," lisas ta.

"Meie jaoks on äärmiselt oluline, et patsiendid saaksid õigel ajal ja õiges kohas vajalikku ravi, meie lepingud haiglatega ning teenuste ostmine peavad seda põhimõtet toetama," jätkas Sats. Ta lisas, et muudatusi hinnakujunduses või lepingutes tuleb teha kaaludes erinevaid võimalikke mõjusid.

"Eelmisel aastal EMO teenuste rakendumine kahes piirkondlukus haiglas oli piloot, et aru saada praegusest olukorrast ning muudatuse mõjust nii haiglate tööle kui patsientide ravi kättesaadavusele. Piloodist õpitud teadmistega töötame edasi sel aastal, et muutused saaksid laialdasemalt rakenduda 2018. aastal," sõnas haigekassa esindaja.

Loe samal teemal 21. märtsi paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.