Tallinna tulevad elamud psüühiliste erivajadustega inimestele

Paljassaare magusad krundid hakkavad vaikselt täituma.
Paljassaare magusad krundid hakkavad vaikselt täituma.

Tallinna rajatakse psüühiliste erivajadustega inimestele 6 nelja korteriga elamut. Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Järgneva seitsme aasta jooksul, aastaks 2023, plaanib Eesti riik parandada nende psüühilise erivajadusega inimeste elamistingimusi, kes elavad suurtes erihooldekodudes. Kokku on sellel ajavahemikul plaanis luua vähemalt 1400 uut kvaliteetset teenuskohta, neist 1200 saavad olema uueks koduks praegu suurtes hooldekodudes elavatele inimestele. Üks teenusepakkujaid, kes uusi teenusekohti looma hakkab, on AS Hoolekandeteenused. 

AS Hoolekandeteenuse komminkatsioonijuhi Ave Lillemäe sõnul on üheks asukohaks, kuhu uusi teenuseüksusi rajatakse ka Tallinn. "Tallinnas on vajadus teenusekohtade järele suur – täna on linnas vaid 13 ööpäevaringset toetust pakkuvat teenusekohta ja 35 kogukonnas elamise teenusekohta (töötaja abiks päevasel ajal), neist 30 oleme rajanud meie viimase 1,5 aasta jooksul," ütles Lillemäe.

Ta lisab, et seetõttu on plaanis rajada Tallinnasse ka 144 teenusekohta inimestele, kes vajavad toetust ööpäevaringselt. "Selleks otstarbeks ehitame linna erinevatesse kohtadesse 6 nelja korteriga maja. Igas majas hakkab elama 24 inimest, kes on jagatud kuueliikmelisteks peredeks. Sellised majad on kavas ehitada ka Vasara ja Paagi tänaval asuvatele kinnistutele. Praegu oleme veel ettevalmistamise faasis, hooned valmivad aasta pärast. Üksusi hakkab haldama AS Hoolekandeteenused," rääkis Lillemäe.

Ta lisas, et kavandatud hooned ei ole mitte hooldekodud, vaid lihtsalt inimeste kodud, mis oma olemuselt ja elukorralduselt on sarnased meie kõigi kodudega. Majad saavad koduks psüühilise erivajadusega inimestele, kes täna elavad suurtes, lähiaastatel suletavates erihooldekodudes. Tallinnasse kolivad inimesed on siit ka  pärit ja nüüd tekib neil võimalus koju tagasi pöörduda.

Lillemäe sõnul saab see kõik võimalikuks tänu Euroopa Regionaalarengu Fondile, mis toetab suurte erihoolekandeasutuse reorganiseerimist 47,6 mln euroga. Projekti läbiviivate asutuste kanda jääb 15% suurune omafinantseering.  AS Hoolekandeteenused esitas 2016. aasta augustis koos oma partneritega sotsiaalministeeriumile rahastustaotlused kuue suure erihooldekodu reorganiseerimiseks ja kõik esitatud taotlused rahuldati.  

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.