Abiarstid pääsesid märtsist TISi kasutama

Seadusemuudatus tagab abiarstina töötavatele tudengitele ligipääsu tervise infosüsteemile.
Seadusemuudatus tagab abiarstina töötavatele tudengitele ligipääsu tervise...

Märtsis jõustunud seadusemuudatus tagab abiarstina töötavatele tudengitele ligipääsu tervise infosüsteemile ja võimaldab abiarstil valmistada ette retseptipõhjasid.

Seadus, mille nimel arstiteadusüliõpilaste selts oli viis aastat tööd teinud, kuulutati välja 15. veebruaril pärast korduvaid lugemiste edasilükkamisi, meenutavad seltsi praegune ja endine juht seltsi lehel.

Abiarstina töötamise võimalus tekkis esmakordselt 2010. aastal. Nüüd jõuti aastate pikkuse tööga selleni, et raviprotsessis osalevad arstitudengid saavad kogu patsiendi kohta käiva informatsiooni kätte otse digiloost.

Seadusmuudatuse valguses on tudengitel võimalik käsitleda kergemaid haigusjuhte iseseisvamalt: kogunud anamneesi ja kontrollinud olulist infot tervise infosüsteemist (TIS), on võimalik juhendajaga kiirelt konsulteerida ning lõpetuseks valmistada ette ka ravimite retseptid. Selle juurde jääb kohustus ja vajadus juhendajapoolsele otsuste kinnitamisele, sh ravimretsepti kinnitamisele. Terviseandmete kui delikaatsete isikuandmete töötlemise eest vastutab iga üliõpilane ise.

Aurora Ursula Joala (EAÜSi president) ja Siim Rinken (EAÜSi president aastatel 2015/2016) toovad välja, et abiarstide senisest suurem kaasamine raviprotsessi annab neile parema ettevalmistuse tulevaseks arstitööks. Seadusemuudatuse jõustudes on võimalik pakkuda patsientidele kiiremat ja kvaliteetsemat raviteenust juba arstiõpingute käigus.

Seltsi juhid lisavad, et tudengitel kui tulevastel arstidel on oluline teada, et Eesti meditsiinisüsteem siiski vajab neid. Seadusemuudatus saadab arstitudengitele sõnumi, et neid kuulatakse ning nende arvamust väärtustatakse. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.