PJV-le öeldi tervisekeskuse toetus üles

PJV Hooldusravi SA juhatuse liige Anders Tsahkna ütles veebruari lõpus, et nende majandusnäitajad ei võimalda enam eksisteerida ilma täiendava rahasüstita. Pilt renoveeritud hooldushaigla avamispäevalt mullu maikuu algul.
PJV Hooldusravi SA juhatuse liige Anders Tsahkna ütles veebruari lõpus, et...

Rahandusministeeriumi asekantsler tegi märtsi lõpul otsuse, et SA PJV Hooldusravile ei anta rahalist toetuset tervisekeskuse rajamiseks.

SA PJV Hooldusravi oli üks neist, kes taotles riigilt rahatoetust esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks Keilasse. MTÜ Eesti Õendusabi Asutuste Liit saatis läinud nädalal aga sotsiaalminiseeriumile pöördumise, kus palub SA-le PJV Hooldusravile miljonitesse eurodesse ulatuvat toetust mitte anda.

Sotsiaalministeeriumi strateegia ja eelarve osakonna peaspetsialist Maie Nogelainen vastas reedel, 31. märtsil MTÜ Eesti Õendusabi Asutuste Liidu juhatuse liikme Kaidi Vainola varasemale märgukirjale, et rahandusministeeriumi asekantsleri 22.03.2017 otsusega nr 13 tehti SA PJV Hooldusravi taotluse osas mitterahuldamise otsus. 

MTÜ Eesti Õendusabi Asutuste Liidu juhatusse kuuluvad Marilin Vaksman (Benita Kodu juhatuse liige) ja Kaidi Vainola (Hiiu Ravikeskuse juhatuse liige).

Väjavõtted MTÜ Eesti Õendusabi Asutuste Liidu pöördumisest:

Tervise- ja tööministri 12. augusti 2015 määrusega nr 36 "Esmatasandi tervisekeskuste kaasajastamine" (edaspidi määrus nr 36) on kehtestatud meetme 2.4.2 „Investeeringute toetamine esmatasandi tervisekeskuste infrastruktuuri tõmbekeskustes tagades kättesaadavad ja mitmekülgsed esmatasandi teenused” toetuse andmise tingimused.

30.03.17 sotsiaalministeeriumile saadetud päringus toob Kaidi Vainola välja, et nimetatud määruse alusel koostatud ja Vabariigi Valitsuse 8. septembri 2016 korraldusega nr 301 vastu võetud investeeringute kava järgi on SA PJV Hooldusravi üheks võimalikuks toetuse taotlejaks, kes on kantud ka investeeringute kavasse. Viidatud sihtasutus on investeeringute kavasse kantud projektiga "Keila esmatasandi tervisekeskuse loomine".

Määruse nr 36 § 2 p 2 sätestab, et taotlejal ja partneril või nende seaduslikul esindajal ei tohi olla karistusseadustiku § 209, 210, 2601, 372, 373, 379 või 384 alusel määratud kehtivat karistust ning määruse § 2 p 6 sätestab, et taotlejal ja partneril peab olema projekti elluviimiseks ja haldamiseks vajalik kvalifikatsioon ja kogemus ning õiguslik, organisatsiooniline või tehniline eeldus vastavalt toetuse andmise tingimuste määrusele.

Vainola kirjutab, et Eesti Õendusabi Asutuste Liidule teadaolevalt on OÜ Sillen Konsultatsioonid korduvalt juhtinud sotsiaalministeeriumi ja rahandusministeeriumi tähelepanu sellele, et SA PJV Hooldusravi ei vasta eeltoodud nõuetele muuhulgas põhjusel, et nimetatud sihtasutus on juba ühel korral projekti „SA PJV Hooldusravi Hiiu ravikeskuse ehitamine“ raames eraldatud struktuuritoetust kasutanud mittesihipäraselt.

Politsei menetleb „Õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamine“ projekti raames SA-le PJV Hooldusravi välja makstud 1 617 403,22 euro kasutamisega kuriteo toimepanemist KarS § 209 alusel.

Täiendavalt viitab MTÜ esindaja sellele, et avalike andmete põhjal nähtub, et SA-l PJV Hooldusravi on maksuvõlg alates 10. juunist 2016. 

Tänase, 3. aprilli seisuga on PJV maksuvõlg e-krediidiinfo andmetel 652 643 eurot, sealhulgas on ettevõttel ajatatud maksuvõla summa 557 045 eurot. Ettevõttel on intressivõlg 21 045 eurot, sh tasumisgraafikus 18 580 eurot.

Selle aasta veebruarui lõpul vahendas ka ETV saade Pealtnägija, et PJV-l on lühikese ajaga tekkinud 600 000eurone maksuvõlg. Lisaks tegutsevad suures kompleksis perearstikeskus, apteek ja valla sotsiaalteenused. Kui hooldushaigla põhja läheb, ähvardab kõiki Tsahkna sõnul sulgemine.

"Meie majandusnäitajad ei võimalda enam eksisteerida ilma täiendava rahasüstita," ütles Tsahkna veebruari lõpul. "Me tegelikult alustasime juba koondamistega. Sellepärast, et lihtsalt ei suuda enam maksta palka. Ja siit ta laguneb edasi."

Põhja Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippova kinnitas Meditsiiniuudistele, et faktide kontrollimiseks alustas politsei PJV Hooldusravi suhtes 30.11.2015 kriminaalmenetluse KarS § 209 lg 2 p 3 tunnustel. "Tänaseks on kriminaalmenetlus prokuratuuri loal lõpetatud kuriteo aegumistähtaja möödumise tõttu," ütles 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.