Joller: puugivaktsiini tullakse ise küsima, gripi oma mitte

Perearst Karmen Joller vaktsineerimise ümarlaual 24. aprillil.
Perearst Karmen Joller vaktsineerimise ümarlaual 24. aprillil.

Tõenäoliselt ei soovita perearstid gripi vastu vaktsineerimist oma patsientidele sellepärast, et pole ka ise selle vastu vaktsineeritud, ütles perearst Karmen Joller.

"See, et inimesed ei vaktsineeri ennast, pole haigekassa süü ega ka tingimata perearstide süü," ütles perearst Karmen Joller täna toimunud ümarlaual "Kas vaktsineerimisotsus on individuaalne?".

"Inimene ise peab olema vastutustundlik, ta peab olema kursis ja oma tervise eest hoolitsema. Perearstidel on tohutult palju soovitusi, mida inimestel jälgida ja mõne patsiendi puhul võib-olla perearstid lihtsalt unustavad vaktsineerimise soovitamise ja seda ei saa pahaks panna. Tõenäoliselt ei soovita perearstid ka sellepärast, et nad pole ka ise vaktsineeritud gripi vastu," sõnas Karmen Joller.

"Puugivaktsiin on 6 korda kallim kui gripivaktsiin, kuid seda tulevad inimesed ise küsima. Gripivaktsiin on vastupidi – väga odav, aga inimesed eriti seda perearstikeskustest küsima ei tule," lisas Joller.

"Meie perearstikeskuses oli eelmisel hooajal väga palju väikesi lapsi, kes haigestusid grippi, sel aastal tõusis vaktsineeritute arv meie keskuses palju," rääkis perearst.

Kommenteerides perearstikeskuste erinevaid hindu gripivaktsiinile, ütles ta, et kui haigekassa kompenseeriks perearstidele vaktsiini maksumuse, siis ei oleks ka perearstikeskustes erinevaid hindu gripivaktsiinile.

"Gripivaktsiin ei ole haigekassa jaoks kahjuks prioriteene ja nii on mõnes perearstikeskuses teenustasu isegi kõrgem kui vaktsiini hind," lisas Joller.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.