Viieaastane vähielulemus on Eestis 59%

Paralleelselt elulemusaastatega suureneb paraku ka haigestunute arv.

Eestis on siinse onkoloogilise ravi tulemuslikkuse üle põhjust rõõmustada. „Mitme vähipaikme, näiteks rinna-, eesnäärme-, soole-, munasarja-, neeru- ning ka kopsuvähi ja melanoomi puhul on ravivõimalused muutnud tuleviku väljavaated paremaks kui iial varem,“ rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia ja hematoloogia kliiniku juhataja doktor Vahur Valvere.

Üldine viie aasta vähielulemus on Eestis suurenenud 46% protsendilt 59% (aastad 1995-1999 kuni 2010-2014).

„Sellised edusammud teevad rõõmu. Osades paikmetes - nagu näiteks maovähk, kopsuvähk ning kõrivähk - edestab Eesti viie aasta elulemusnäitajatega Soomet,“ lisas ka Regionaalhaigla keemiaravikeskuse juhataja doktor Helis Pokker.

Üldine vähki haigestumine maailmas tuntavalt kasvab

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) ennustab, et järgneval kahel kümnendil kasvab uute kasvajajuhtumite arv 70%.

Kui 2012. aastal avastati maailmas 14,1 miljonit uut vähijuhtumit ning 8,2 miljonit inimest kaotas haiguse tõttu elu, siis ka tulevikuprognoos pole kuigi optimistlik - World Cancer Research Fund International prognoosib 2035. aastaks 24 miljonit uut haiget.

Tulekul kõrgetasemeline konverents

Eesti Onkoteraapia Ühing, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum korraldavad rahvusvahelise konverentsi, kus arutletakse onkoteraapia võimaluste ja tulevikuperspektiivi üle. Kõrgetasemeline konverents toimub Tallinnas 26. mail. 

„Onkoteraapia Ühing on kümne tegustsemisaastaga andnud olulise panuse onkoloogilise ravi arendamisse Eestis,“ ütles Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja doktor Peeter Padrik, kes teeb konverentsil ka selleteemalise ettekande.  

„Tulevikule mõeldes seisab meil ees tõsine töö eriala arengu ja järelkasvu tagamisel,“ lisas Padrik. Just tulevikuperspektiivi teemal on konverentsil kavas ka paneeldiskussioon.

Doktor Valvere käsitleb oma ettekandes keemiaravi arengut ja perspektiivi Eestis.  

Euroopa Onkoteraapia ühingu (ESMO) poolt teeb ettekande professor Christian Dittrich, kes tutvustab onkoteraapia arenguid maailmas ja Euroopas kokkulepitud standardeid eriala arendamisel.

Traditsiooniliste ja uute ravimeetodite tänapäevaseid võimalusi tutvustab doktor Alexandru EniuIon Chiricuta“ Vähiinstituudist Rumeenias.

Süsteemravi tulemuslikkusest kliiniliste uuringute baasil räägib doktor Pia Österlund Tampere Ülikooli Vähikliinikust.

Arutluse alla tuleb ka personaalmeditsiin ja patsiente puudutavad õiguslikud aspektid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.