Pressiteade

Moldova tervishoiujuhid käisid Eestis kontakte loomas

Aprilli keskel külastasid Moldova tervishoiujuhid Tallinna haiglaid, Ida-Viru Keskhaiglat, vastvalminud Kotka Tervisemaja Tallinnas ja tervishoiu kõrgkooli.

Medicine Estonia klastri eestvedamisel toimunud visiidi eesmärk oli tutvustada Eesti tervishoiusüsteemi ning tihendada kontakte Eesti ja Moldova arstide-õdede ning tervishoiu kõrgkoolide vahel.

Moldova delegatsiooni kuulusid erinevate kliinikute ja instituutide juhid ning samuti Moldova terviseministeeriumi aseminister Oleg Creciun. „Möödunud aasta lõpus Eesti arstide Moldova visiidil toimunud kohtumistel loodi alus sisukaks otsesuhtluseks meie kliinikutega ja praegune visiit Eestisse näitab meie tervishoiuvaldkonna otsustajate huvi Eesti kogemuse vastu. Nüüd ootame juba uue Eesti ja Moldova koostööprojekti algust," sõnas aseminister Creciun. 

Moldova külalistele tutvustati ka Eesti e-tervise lahendusi. “Moldova teeb e-tervise rakendamise osas alles esimesi samme ning Eesti saab oma kogemusega neile kindlasti tuge pakkuda,” ütles klastri juhatuse liige ja ITK turundusosakonna juhataja Inge Suder.

Visiidi käigus tutvusid Moldova külalised Ida-Viru Keskhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Kotka Tervisemaja ja Tallinna Häirekeskuse tööga. Külalised tutvusid erinevate kliinikutega, neonatoloogia osakonna ja Eestis ainulaadse emapiimapangaga.

Samuti külastasid moldovlased Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja kõrgkooli Kohtla-Järve üksust. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsaga lepiti kokku üliõpilaste vahetus juba lähemas tulevikus, kui Moldovas liigub õendusõpe kõrghariduse alla.

Kohtumisel Moldova Eesti saatkonnas väljendas suursaadik Eestis proua Inga Ionesii oma heameelt, et Moldova arstid on huvitatud Eesti meditsiinist ja et Eesti arstid on omalt poolt valmis neid aitama. „Ootan väga Moldova ja Medicine Estonia klastri uue koostööprojekti heakskiitmist ja vastuvõtmist välisministeeriumi poolt, et saaksime edasi arendada tervishoiuprojekte, mis on suunatud just Moldovale," sõnas suursaadik.

Inge Suderi sõnul on just head ja tihedad kontaktid eelduseks Eesti meditsiiniteenuste edulugude tutvustamisel. “Moldova on meie kogemusest väga huvitatud, seda näitab ka nende delegatsiooni kõrge tase,” selgitas Inge Suder.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.