Soome võttis antibiootikumid käsile

Antibiootikumiresistentsus on üha kasvav probleem.
Antibiootikumiresistentsus on üha kasvav probleem.

Soome uus riiklik antibiootikumiresistentsuse tõrjumise programm rõhutab kolmele punktile: ravimite vastutustundlik kasutamine, resistentsete bakterite leviku piiramine ja inimeste koolitus.

Esiteks tuleb juhtida antibiootikumide kasutamist: neid tuleb kasutada õigesti ja vastutustundlikult nii inimeste kui ka loomade ravimisel.

Teiseks tuleb ennetada infektsioonidele ja ravimitele resistentsete bakterite levikut. Tõrjes tuleb tähelepanu pöörata nii inimestele, loomadele, toiduainetele kui ka keskkonnale.

Kolmandaks tuleb lisada koolitust ja levitada teadmisi antibiootikumiresistentsusest.

Programmi peamine eesmärk on säilitada antibiootikumide tõhusust Soomes. Programmi juhistes keskendutakse praeguses olukorras avastatud puuduste parandamisele, kinnitati Soome terviseametist.

Antibiootikumid on üks märkimisväärsemaid leiutisi farmaatsias, kuna päästavad elusid ja teevad võimalikuks moodsa arstiabi ning veterinaaria.

Mikroobide resistentseks muutumine tähendab, et ravimid ei toimi nende vastu enam. Kui resistentsuse levimisele ei suudeta piiri panna, sureb aastal 2050 oletatavasti 10 miljonit inimest ravimresistentsetest bakteritest tekkinud infektsioonidesse.

WHO on nimetanud antibiootikumiresistentsust kliimamuutuste kõrval teiseks suuremaks ohuks inimkonnale ja loomadele ning ootab liikmesriikidelt kiireid meetmeid.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.