Müokardiinfarkti registril kulub sel aastal 70800 eurot

ITK kardioloogiaõde Anþela Kaminskas patsiendile EKG tegemas. Pilt illustratiivne.
ITK kardioloogiaõde Anþela Kaminskas patsiendile EKG tegemas. Pilt...

Kliinikum taotleb riigi infosüsteemi kuuluva müokardiinfarkti registri pidamiseks tänavu 70 800 eurot.

Register loob selle raha eest võimaluse müokardiinfarkti diagnostika ja ravikvaliteedi parandamiseks, tervishoiuteenuse ja müokardiinfarktijuhtude statistika korraldamiseks ning epidemioloogilise uurimistöö läbiviimiseks.

Nimetatud summat on vaja müokardiinfarktiregistri igapäevatöö koordineerimiseks, tervishoiuteenuse osutajate (TTO) infosüsteemi kasutajate muutuste sisseviimiseks registri andmebaasi, teenusepakkujatele müokardiinfarkti ravikvaliteedi ja -tulemuste aastaaruannete koostamiseks, teaduskoostööprojektidele kaasaaitamiseks ja registri andmebaasi hooldus- ja arendustöödeks.

Statistika põhjal on Eestis umbes 3000 müakardiinfarkti juhtu aastas.

Registrit peab Kliinikum, kelle koostööpartneriteks on sotsiaalministeerium, tervishoiuteenuse pakkujad, müokardiinfarkti registri teadusnõukogu, Tartu ülikool ja TAI.

Müokardiinfarktiregistri pidamist finantseeritakse „Rahvatervise seadusest“ tulenevalt riigieelarvest sotsiaalministeeriumile kui registri vastutavale töötlejale selleks otstarbeks esitatud vahenditest. Sel aastal kulub registril 70 800 eurot, millest tööjõukulud on 46 659 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.