Digipass võib tulla juba juulis

Digipass, milles teave inimese kõigi vaktsineerimiste kohta, võiks sotsiaalministeeriumi esindaja sõnul saada valmis juba selle aasta juulis.

Täiskasvanute vaktsineerimine on Eestis üsna kehva, kuna senine avaliku teavitustöö on olnud tagasihoidlik, kuid probleem on ka selles, et pole teada, milliseid vaktsiine ja millal on täiskasvanud saanud.  Seetõttu oleks ühtse riikliku elektroonilise süsteemi tekkimine väga vajalik nii arstidele kui ka inimestele endile. 

Sotsiaalministeeriumi digitaalvõimekuse arendamise osakonna juhataja Imbi Kivi-Silla sõnul valmis 2016. aasta juuni lõpus Terviseinfosüsteemi poolt keskne digilahendus. "Hea tava kohaselt teevad tervishoiuteenuse osutajad omapoolsed arendused aasta jooksul, mis tagavad reaalse kasutamise. Seega võiks digipass tulla kasutusse juulikuust," ütles Kivi-Sild.

Tema sõnul peaks tulevasse digipassi jõudma ka kogu senine info EMOs ja näiteks Merimetsa nakkuskeskuses tehtud vaktsineerimistest, kui tervishoiuteenuse osutajad on omapoolsed arendused ära teinud.

Tulevikus pääseb iga inimene ka ise läbi e-tervise süsteemi digipassi vaatama.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.