Täna lehes: kulutõhusa ravi piir on 40 000 eurot

Tilguti.
Tilguti.

Piir, millega inimene võib Eestis veel ravi saada, jookseb 40 000 euro juures. Sest täpselt selle summa juures jookseb kulutõhususe piir.

Värske lehe luubiloos võtab ajakirjanik Mirjam Esperk selgitada, miks ei korvata kõiki kallist ravi nõudvaid haigusjuhtumeid ja mida võtab enda kanda siiski haigekassa, misjuhul astub mängu vabatahtlik annetus. Ei puudu positiivses võtmes patsiendilugu.

Arvamused
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski pidas kliinikumi kevadkonverentsil üllatavalt krõbeda sõnavõtu, kus ta ütles, et pole kunagi varem nii mürgises ja kahtlustavas õhkkonnas töötanud. 

Tudengite uus president Anu Parvelo tahab saavutada, et arstitudengitel on võimalused enesetäienduseks ja motsivatsiooni õpinuteks. Ja et nende tervis oleks hea.

Uudised
Väheste eranditega lähevad haiglate investeeringud sel aastal tervisekeskustesse. Erandiks vaid PERH, kes asub uut Y-korpust rajama.

HPV vaktsiini hankes osalenud GSK vaidlustas hanke, kuna nende toode on ebavõrdses seisus. Vaidlustuse tulemusel osa hankest tühistati.

Fookuses
Nakkus: Eesti Arstide Päevadel arutleti hetkel väga aktuaalsel teema C-hepatiidi diagnoosimise ja ravi üle. 

Närvid: SM esineb enamasti naistel ja mõned haigustunnused võivad neil raseduse, aga ka hiljem menopausi ajal süveneda.

Seedimine: Kas seedetrakti motiilsushäireid põhjustavad hormoonid, selgitab PERHi endokrinoloog Mart Roosimaa

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.