Ortoosifirmade uurimine endiselt kestab

Politseil on käsil ortoosifirmadelt äravõetud tõendite ja materjalide vaatlus ja analüüs.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo talitusejuht Ülav Kalf sõnas, et selle menetluse käigus on politseinikud teostanud tunnistajate ülekuulamisi ja esitanud esialgsed kahtlustused.

Samuti on teostatud läbiotsimisi kohtulike tõendite leidmiseks ning antud ajahetkel käibki leitud ja ära võetud materjalide vaatlus ja andmete analüüs.

"Kuna materjale, mida läbi töötada ja võrrelda, on palju, siis uurimise lõpule viimise aega ennustada pole võimalik," kinnitas Kalf.

15. ja 22. märtsi ETV saade „Pealtnägija“ paljastas ulatusliku petuskeemi, milles inimesed soetasid digiretseptide alusel ortoose, mille puhul müügifirmad lasid haigekassal kinni maksta kallima toote hinna, mitte selle toote hinna, mis tegelikult meditsiinitarvikute firmast saadi.

Juhtunu uurimine käivitus korraga kolmes kohas - haigekassas, politseis ja sotsiaalkindlustusametis. Abiseadmetefirmade Tervise Abi ja Gadox juhid Marko Tilk ja Andre Leguš said politseilt kahtlustuse kriminaalasja raames, mis on algatatud kelmuse paragrahvi alusel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.