Gripivaktsiini plaaster näib edukas

Vaktsineerimine mikroplaastriga
Vaktsineerimine mikroplaastriga

USAs läbi viidud võrdlevast uuringust selgus, et gripivaktsiini edastav plaaster on sama tõhus kui teised vaktsineerimise viisid, kuid patsiendile meeldivam lahendus.

Mikronõelu sisaldav vaktsiiniplaaster annab samasuguse kaitse gripi suhtes kui klassikaliselt süstitav vaktsiin, selgus USAs läbi viidud uuringust. Lanceti uudist vahendas Mediuutuiset.

Teadlaste loodud plaastris on vaid ruutsentimeetri suurune plaat, millel on 100 vaktsiiniga mikronõela.

Teadlased jagasid 100 katsealust nelja rühma. Ühe rühma patsientidele kinnitas vaktsiiniplaastri nahale meditsiinitöötaja, teine rühm tegi seda ise. Kolmanda rühma katsealused said tavalise vaktsiinisüsti ja neljas rühm sai platseebot.

Mõlemad plaastrirühmad said samasuguse immuunkaitse kui süsti saanudki. Osadel plaastri saanutest tekkis plaastri piirkonda kerge punetus, mõnedel tekkis piirkonnas kaheks kolmeks päevaks pisut sügelust. Tõsiseid kõrvaltoimeid ei tekkinud aga kellelgi.

Enam kui 70% uuringus osalenutest kinnitas, et plaaster on neile meeldivam vaktsineerimisviis kui süstimine või ninna pihustamine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.