Arstiteaduskonna õppeaasta avaaktus on 4. septembril

Dekaan Margus Lember
Dekaan Margus Lember

Uusi tudengeid tervitavad teiste seas dekaan professor Margus Lember, tuutorid, õppejõud.

Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta avaaktus toimub 4. septembril kell 11.15 Tartu ülikooli peahoone aulas.

Aktuse avab meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember, tervitussõnad ütlevad õppejõudude, esmakursuslaste ja tuutorite esindajad.

Kes pääsesid arstiteaduskonda õppima?

Kokku võeti arstiteadusse vastu 176 üliõpilast, kellest medaliste oli 90. Avaldusi laekus kokku 629. Madalaim punktisumma, millega õppima pääses oli 83,9. Eestikeelsetel õppekavadel arvestati vastuvõtul eesti keele riigieksami tulemust ja laia matemaatika või bioloogia/keemia erialakatse tulemust.

Ingliskeelsesse õppesse võeti vastu 24 noort. Kandideerijaid oli kokku 126. Siin olid madalaimad punktid, millega õppima pääses 74,94. Ingliskeelsel arstiteaduse õppekaval toimus vastuvõtt SAT bioloogia testi ja motivatsioonikirja alusel.

Kõik inglise keeles õppima asuvad tudengid on saabunud välismaalt – 17 Soomest, ja üks tudeng vastavalt Aserbaidžaanist, Iisraelist, Malaisiast, Norrast, Rootsist, Suurbritanniast ja Uus-Meremaalt.

Suurim konkurss oli sellel aastal hambaarsti erialale - 32 kohale oli 241 soovijat. Medaliste oli õppima pääsenute hulgas 7. Madalaimad punktid, millega tudengiks pääseti 85,2.

Ka proviisoriõpe oli populaarne - 36 kohale oli 152 kandidaati. Medaliste oli õppima pääsenute hulgas 10 ja madalaimad punktid, millega õppima saadi, 73,3.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.