TAI valmistub avama uut süstlavahetuskeskust

Põhja-Tallinnas asuv süstlavahetuspunkt peaks uksed avama mõne nädala pärast.

Soovides veenduda, et TAI tegevused Sitsi tn. 28-61 süstlavahetuspunkti avamisel on kooskõlas kõikide kehtivate normidega ning seaduslikud, telliti sõltumatu õiguslik analüüs. Sellest järeldus, et süstaldega seonduv tegevus vastab kaubandushoone kasutamise otstarbele. 

"Analüüsi tulemustest lähtudes jätkab TAI ettevalmistustega, et avada aadressil Sitsi 28-61 lähinädalatel kahjude vähendamise keskus, mille eesmärgiks on osutada narkootikume tarvitavatele inimestele
süstlavahetuse teenust," seisab TAI direktori Annika Veimeri allkirjastatud vastuses Põhja-Tallinna valitsusele.

Kuidas teenus käivitub?

Teenuse käivitamine toimub etapiviisiliselt. Käesoleva aasta lõpuni toimub teenuse osutamine piiratud mahus ning esimestel kuudel on teenus avatud kolmel päeval nädalalas kella 11-13.

Seejärel laiendatakse teenuse osutamist kõikidele tööpäevadele, pikendades keskuse lahtiolekuaega ühe tunni võrra ehk 10-13.

Teenuse laiendamine täismahuni leiaks aset 2018. aastal. Avamise järgselt hakkaks kliente käima maksimaalselt kümmekond päevas ja isegi täismahus avamise korral ei külastaks keskust üle 30 inimese päevas. Seda kinnitab Veimeri hinnangul teiste samalaadsete keskuste kogemus.

"Kuna teenus on suurema mõjuga, kui sellega kaasneb ka nõustamine, siis esitame Tallinna Linnaplaneerimise Ametile taotluse, et Sitsi 28-61 ruumide ühe toa osas muudetaks ajutiselt kasutusotstarvet nii, et seal oleks võimalik pakkuda nõustamist," seisab vastuses.

Suur tähelepanu turvalisusele

"Pöörame kahjude vähendamise keskuse avamisel suurt tähelepanu piirkonna turvalisusele. Selle tagamiseks paigaldatakse kaamerad ja lisavalgustus, piiratakse keskuse klientide liikumistrajektoorid. Täiendava meetmena kasutatakse vähemalt esimestel keskuse lahtioleku kuudel ka mehitatud turvateenust," kirjeldas Veimer.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.