Regionaalhaiglat külastas Saksamaa haigekassade liidu Vdek esindus

Regionaalhaiglat külastas täna kõrgetasemeline Saksamaa haigekassade liidu Vdek (Verband der Ersatzkassen) esindus, kes soovis tutvuda haigla e-tervise ja IT-lahendustega.

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu andis külalistele ülevaate haiglast, tutvustades lähemalt kasutusel olevaid e-lahendusi nagu näiteks iPalati projekt, digiregistratuur, e-konsultatsioonide võimalused, e-kiirabi ning teised innovaatilised rakendused.

Seejärel said Saksa tervishoiujuhid ekskursiooni käigus lähemalt tutvuda erakorralise meditsiini osakonnas, radioloogiakeskuses ja haigla polikliinikutes kasutusel olevate infosüsteemidega.

12-liikmeline delegatsioon viibib Eestis haigekassa kutsel ja koosneb Saksamaa haigekassa juhtidest eesotsas Vdeki esinaise Ulrike Elsneriga.

Visiiti on kaasatud esindajad solidaarsete ravikindlustuste katuseorganisatsioonist AIM, mille aktiivne liige on ka Eesti haigekassa.

Vdek ühendab kuut erineva suurusega haigekassat, mis pakuvad ravikindlustust kokku üle 26 miljonile inimesele.

Vdeki kuuluvad: BARMER, Techniker Krankenkasse, DAK-Gesundheit, Kaufmännische Krankenkasse, Handelskrankenkasse ja Hanseatische Krankenkasse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.