3 september 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

EpiPen-süstalde väljakirjutamine aina sageneb

Foto: Flickr.com

Birminghami Ülikooli teadlased on avastanud, et adrenaliini autoinjektorite (EpiPen-süstalde) väljakirjutamine allergilistele lastele on viimasel aastakümnel oluliselt sagenenud, ulatudes peaaegu nelja seadmeni lapse kohta aastas.

Teadlased uurisid tervishoiuvõrgustiku THIN (the Health Improvement Network) andmebaasi, mis sisaldas rohkem kui 500 üldarstipraksise patsientide andmeid perioodist 2000 kuni 2012. Nad tegid kindlaks, et üldarstid olid registreerinud anafülaksia riski peaaegu 24 000 lapsel ning kirjutanud neile välja EpiPen-süstlad.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee