Haiglate liit sõlmib riigiga koostöömemorandumi

Sotsiaalministeeriumi, Eesti Haigekassa, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ning Eesti Haiglate Liidu vahel sõlmitakse koostöömemorandum e-teenuste arendamiseks.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo saatis osapooltele allkirjastamiseks koostöömemorandumi, millega tahetakse parandada e-teenuste kvaliteeti.

Koostöömemorandumi eesmärgiks on kokku leppida ühine protsess uute üleriigiliste e-teenuste arendusprioriteetide fikseerimiseks, samuti andmekvaliteedi parandamise ning ühiste loendite, klassifikaatorite ja andmevahetusstandardite juurutamiseks vajalikud tegevused koostöös EHLi liikmete ja nende infosüsteemide arendajatega.

Memorandum on koostatud heas usus sõnastamaks koostööpõhimõtted, mis toetavad edukat ja osapoolte jaoks selget e-teenuste arendamise protsessi tervishoiu valdkonnas. E-teenuste arendamisel lähtutakse rahvastiku tervise arengukavast 2009-2020, E-tervise visioonist 2025 ja e-tervise strateegilisest arenguplaanist 2020 ning selles kirjeldatud andmehõive ja e-teenuste arendamise põhimõtetest.

Memorandumiga pannakse paika arendusvajaduste prioriteedid, andmekvaliteedi parandamine ja ühtlustatakse loendid, klassifikaatorid ja avaldatud standardid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.