Violetta Riidas • 4. oktoober 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Jesse: tervishoiualaseid teadmisi ei eeldata

Foto: Andres Haabu

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse sõnul ei eelda nad tulevastelt haigekassa nõukogu liikmetelt tervishoiualaseid teadmisi.

Haigekassa seaduse eelnõus on plaan, et haigekassa nõukogu liikmed peavad olema täiesti sõltumatud. Küsimusele, kes siis ikkagi haigekassa nõukogu liikmed olla saavad, vastas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik tervisealal Eva Lehtla. "Eelnõu kohaselt nõukogu liikmeks nimetada inimese, kelle majandus- ja kutsetegevus ei ole seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga, kui see võib mõjutada tema sõltumatust või erapooletust. Samuti ei tohiks nõukogu liige kuuluda nende tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse. Ühtlasi peaks nõukogu liikmel olema nõukogu liikme kohustuste täitmiseks vajalikud teadmised ja laitmatu reputatsioon," vastas Lehtla.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee