Maarjamõisa linnaku III järgule kulub 70 miljonit

Kliinikum projektijuht Toomas Kivastik Maarjamõisa uue haiglakompleksi ees 2008. aasta maikuus.
Kliinikum projektijuht Toomas Kivastik Maarjamõisa uue haiglakompleksi ees 2008....

Oktoobri alguses sõlmis Tartu Ülikooli Kliinikum projekteerimislepingu SWECO Projekt AS-i ja Architecture Workshop Finland Oy-ga Maarjamõisa meditsiinilinnaku III järgu projekteerimiseks.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu eesmärk on ehitada uus lastekliinik, kõrvakliinik ja päevakirurgiakeskus. Uus lastekliiniku hoone (M-korpus) hakkab paiknema H-korpuse jätkuna erakorralise meditsiini osakonna ehk nn EMO praeguse parkla asemel.

Erakorralise meditsiini osakonna parkla kavandatakse maa alla. Teine uus hoone on planeeritud praeguse C-korpuse asemele ning uue ehitamiseks tuleb vana hoonetiib lammutada. Tulevasse C-korpusesse rajatakse uus päevakirurgiakeskus ja kõrvakliinik, samuti hakatakse seal ravima näo- ja lõualuudekirurgia eriala patsiente.

Kliinikumi projektijuhi Toomas Kivastiku sõnul annab III ehitusjärk Maarjamõisa meditsiinilinnakule juurde 26 000 m2 brutopinda. „Meditsiinilinnaku III ehitusjärk peaks valmima aastaks 2022,“ lisab Toomas Kivastik.

„Antud projekti puhul on meie jaoks fookuses funktsionaalne lahendus. Kuna Tartu Ülikooli Kliinikumi hoone on suur, tuleb erilist tähelepanu pöörata olemasoleva hoone ja uute korpuste logistilisele lahendusele. Oluline on, et projekteeritav hoone oleks nii patsientide kui ka töötajate vaatenurgast hästi planeeritud,“ sõnas Sweco Projekt AS tegevjuht Keijo Vaher.

Architecture Workshop Finland Oy on projekteerinud ka kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärgu ehk J-, K- ja L-korpused. Arhitekt Matti Anttila peab suureks auks osalemist ka kliinikumi meditsiinilinnaku III ehitusjärgu projekteerimisel. „Usume, et päevavalgus ja siseruumide kvaliteetne keskkond mõjuvad hästi patsiendi tervenemisele. Hea keskkond tagab personalile töö sujuva korralduse ja patsientidele efektiivse ning jätkusuutliku ravi,“ ütles Matti Anttila.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu kogumaksumus (koos seadmete ja mööbliga) on ca 70 miljonit eurot koos käibemaksuga, millest veerand kaetakse EL struktuuritoetusega. Projekteerimise maksumus koos käibemaksuga on ligikaudu 4,8 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.