Violetta Riidas • 15. oktoober 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Uneapnoe võib suurendada normaalrõhuga glaukoomi riski

Silmaarsti juures, foto on illustratiivne.  Foto: Scanpix/Caro

Inimestel, kellel esineb obstruktiivse uneapnoe sündroom (OSAS), millele on iseloomulikud korduvad katkendliku ja nõrga hingamise episoodid uneajal, on glaukoomi väljakujunemise tõenäosus ligikaudu kümme korda suurem.

See on hästi teada ja dokumenteeritud seos, kuid selle algpõhjus on seni teadmata. Kas nimetatud katkendliku hingamise episoodide ajal toimub silma siserõhu (IOP) suurenemine või on tegemist millegi hoopis muuga? Kas täiendavad uuringud võiksid olla hüppelauaks selgematele normaalrõhuga glaukoomi tekke selgitustele?

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee