Hambaarstid on TISi suhtes äraootavad

Tervise infosüsteemi esitab andmeid vaid umbes 55% kõikidest hambaraviteenust osutavatest tervishoiuteenuse osutajatest, ehkki see on neile kohustuslik.

1. juulil 2015 jõustud kohustus hambaarstidel edastada elektroonilises vormis hambaravikaart kesksesse riiklikusse andmekogusse – tervise infosüsteemi (TIS).

Kahe aasta möödudes teenuse rakendumisest ei ole hambaravikaardi esitajaid oluliselt juurde tulnud ning keskmiselt edastab andmeid umbes 55% kõikidest hambaraviteenust osutavatest tervishoiuteenuse osutajatest. Ühes kuus laekub tervise infosüsteemi umbes 90 000 – 100 000 hambaravikaarti.

Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink ütles, et kuigi andmete esitamine TISi on kohustuslik, siis seniks kuni järelevalvet ei tehta, on hambaarstid n-ö ooterežiimil. "Paljudel polegi elektroonilist haiguslugu ja nad ei tunne sellest ka puudust," ütles ta.

"On ka selliseid kolleege, kel arvuti ja programm küll käeulatuses, kuid aega ja motivatsiooni selle ära õppimiseks napib. Ja kindlasti on ka neid, kes arvutitega üldse läbi ei saa ja kui see digitaliseerumise kohustus realiseerub, siis panevad oma vastuvõtu maakohas lihtsalt kinni," rääkis Vink.

Kliinik32 peaarsti Lauri Vahtra sõnul täidab nende kliinik kohustust saata patsientidele osutatud teenuste infot tervise infosüsteemi. "Teiste kolleegide eest ei oska ma kahjuks vastata, et miks seda piisavalt ei tehta," lisas ta.

Ka Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliiniku juhataja Krista Vapper kinnitas, et nii ta ise kui ka nende asutus tervikuna siiski saadab andmeid tervise infosüsteemi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.