Amet palub ID-kaarte hetkel mitte uuendada

Riigi Infosüsteemi Amet palub tervishoiutöötajatel tõrgete vältimiseks ID-kaarte hetkel mitte uuendada.

Riigi Infosüsteemi Amet andis teada, et tervishoiutöötajatel paluvad nad võimalike tõrgete vältimiseks ID-kaarti hetkel mitte uuendada. Teiseks paluvad nad veenduda enne uuendamist, et tööks vajalikud infosüsteemid toetavad uuendatud ID-kaarti. Selle kohta tuleb lisainfot küsida kindlasti oma tööandjalt või IT-toelt.

„Oleme täna testinud ID-kaardi uuendamise uut tarkvara. Aktiivsemad ID-kaardi kasutajad on rakenduse alla laadinud ja oma turvariskiga kaardi uuendanud. Paraku ei ole osa olulisi e-teenuseid ja süsteeme uuendamisele järgi jõudnud ega toeta täna veel uute sertifikaatidega dokumente,“ andis amet teada.

Haigekassa lisas, et kahjuks on sel nädalal alanud esimesed sertifikaatide uuendamised näidanud, et osasid e-teenuseid pole ajutiselt võimalik kasutada. Muuhulgas puudutab see haigekassa ja tervise infosüsteemi teenuseid nagu digiretsept, e-töövõimetusleht, hambaravi, proteesiarvete edastamine, kindlustatuse kontroll, saatekirjade edastamine, epikriiside edastamine, e-konsultatsioon.

Haigekassa märkis, et kui ollakse juba uuendus tehtud, kirjutatagu haigekassa IT osakonna kontaktile Raimo.Laus@haigekassa.ee.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.