Seadus lubab ka haigekassal endal ravimeid hinnakirja lisada

Haigekassa oleks saanud ka ise vähihaige tüdruku ülikalli ravimi hinnakirja lisamise algatada. Selline võimalus on ette nähtud nii ravikindlustuse seaduses kui seda kirjeldab ka haigekassa ise enda koduleheküljel.

Ning kui vaadata juba tänavu tehtud taotlusi, siis mitmel puhul on algataja haigekassa ise, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Eesti Arstide Liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul on arstide süüdistamine taotluse tegemata jätmises ülekohtune.

„Muidu oleks olukord ka absurdne, sest tervishoiuteenuse osutajate ühendused ja erialaühendused – näiteks haiglate liit, arstlikud erialaseltsid – on mittetulundusühingud, kellel pole kohustust seda teha. Kui raviteenuste kandmine tervishoiuteenuste loetellu sõltuks ainult nendest, siis ei pruugi ükski uus teenus või ravim sinna jõuda, kui näiteks vastaval MTÜ-l pole ressursse taotluse tegemiseks. Sest see nõuab tõesti palju aega ja spetsiifilisi oskusi,“ kommenteeris Rehemaa.

Haigekassa pressiesindaja Liis Hinsberg möönis, et võimalus protsessi algatamiseks nende enda poolt on tõesti olemas ja see jäi Annabeli loo selgitustes mainimata. Samas juhtis ta tähelepanu, et meditsiini valdkond on väga lai, areneb kiiresti ning kogu vajalik info ei jõua operatiivselt nende spetsialistideni.

Loe täismahus ERRi lehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.