Vähiliidu juubelikonverents keskendub ennetusele

Onkoloog Vahur Valvere
Onkoloog Vahur Valvere

Eesti Vähiliit korraldab 10. novembril 25. tegutsemisaastale pühendatud juubelikonverentsi, mille peamine sõnum on ennetustegevus eri vähipaikmete osas. On ka välisesineja Hollandist.

Konverentsi välisesineja on doktor Nynke van der Veen Hollandist. Tema ettekanne peakirjaga "The role of cancer prevention and early detection in the national cancer controle programmes" vaatleb vähiennetust ja varast avastamist rahvuslike sõeluuringute kaudu.

Konverentsi avasõnad lausub Eesti Vähiliidu president Vahur Valvere. 

Esimeses osas saavad sõna tervishoiuametnikud, et anda laiem vaade vähi ennetustegevusele. Sõnas saavad Laura Aaben Praxisest, Liis Hinsberg haigekassast ja Kaire Innos TAIst.

Edasi järgnevad ettekanded oma ala tipparstidelt erialade kaupa. Vaktsineerimise ja sõeluuringu rollist emakakaelavähi ennetamisel ning varasel avastamisel teeb ettekande kliinikumi naistearst Terje Raud. Rinnavähi varase avastamise hetkeseisust ja arenguperspektiivist räägib augustis Inglismaale tööle läinud radioloog Maret Talk.

Jämesoole osas teeb ettekande regionaalhaigla kirurg-onkoloog Tiit Suuroja, kopsuvähi varasest avastamisest arutleb sama haigla radioloog Rein Raudsepp.

Ettekanded tehakse ka kahest vähiliidu abil soetatud ennetusbussi tegevusest, millesi üks buss on mõeldud üks meestearstidele ja teine nahaarstidele. Ettekanded peavad ka ise bussides vastuvõtte tegevad kliinikumi meestearst Margus Punab ja tema kolleeg nahaarst Külli Paasik

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.